پویا دادمرز و کرامت عبدولی به دیدار فینال مسابقات چهار وزن نخست رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان در فنلاند راه یافتند.

به گزارش خبرگزاری موج، مسابقات چهار وزن نخست رقابت های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان از صبح امروز (شنبه) در شهر تامپره کشور فنلاند در حال برگزاری است.

نتایج کشتی گیران کشورمان تاکنون به شرح زیر است:

در وزن 50 کیلوگرم پویا دادمرز پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 5 بر صفرهایفنگ ژانگ از چین را از پیش رو برداشت وی در دور بعد مقابل ذوالفقار علی اف از آذربایجان با نتیجه 6 بر 2 مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل الهام بهرام اف از ازبکستان با نتیجه 7 بر 5 به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. حریف دادمرز در دیدار فینال کوین جردن سویرادو از آمریکاست.

در وزن 60 کیلوگرم کرامت عبدولی در دور اول با نتیجه 5 بر یک آندرج گینز از آلمان را شکست داد وی در دور دوم حسن محمد از مصر را با نتیجه 6 بر 2 مغلوب کرد، عبدولی در دور سوم مقابل تالا تالا از چین با نتیجه 9 بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مانیش از هند را با نتیجه 3 بر یک مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. عبدولی در دیدار فینال به مصاف الکساندر هروشین از اوکراین می رود.

در وزن 74 کیلوگرم محمد شربی نیازی در دور نخست با نتیجه 8 بر صفر هاریوکا اوگا از ژاپن را مغلوب کرد وی در دور بعد با نتیجه 6 بر 4 آرمن باقداساریان از ارمنستان را مغلوب کرد. شربی نیازی در دور سوم مقابل آکژول محموداف از قرقیزستان با نتیجه 2 بر 2 شکست خورد و با توجه به حضورر این کشتی گیر در دیدار فینال وی به گروه بازنده ها رفت تا کار خود را برای کسب مدال برنز ادامه دهد. شربی نیازی باید ابتدا با برنده کشتی گیران نروژ و هند کشتی بگیرد تا در دیدار رده بندی به مصاف اربای از ترکیه برود. (در این وزن آکژول محموداف از قرقیزستان و کمال آمر بی از آمریکا در دیدار فینال حضور دارند)

در وزن 96 کیلوگرم امیرمحمد نوروزی در دور اول با نتیجه 3 بر یک مقابل آندرج داداک از چک به پیروزی رسید اما در دور دوم با نتیجه 3 بر صفر مغلوب آرتور سارگسیان از روسیه شد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال باشد نوروزی به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه ابتدا باید با ساگار از هند کشتی بگیرد و در صورت پیروزی در کشتی بعد به مصاف آروی ساوولاینن از فنلاند می رود و در صورت پیروزی بر این کشتی گیر فنلاندی در دیدار رده بندی به مصاف سلیمان اربای از ترکیه می رود. (در این وزن آرتور سارگسیان از روسیه و ولادن کوزلیوک از اوکراین فینالیست شدند).

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج