از میان 4 آزادکار ایران در روز نخست رقابت‌های کشتی آزاد جوانان جهان، یونس امامی برای کسب مدال برنز به روی تشک می‌رود و متقی‌نیا نیز راهی مرحله شانس مجدد شد.سرلک و شریعتی نیا نیز از دور رقابت ها کنار رفتند.

به گزارش خبرگزاری موج، رقابت های کشتی آزاد جوانان قهرمانی جهان، از صبح امروز (سه شنبه) با برگزاری مسابقات چهار وزن نخست در شهر تامپره فنلاند آغاز شده است.

 

نتایج کشتی گیران کشورمان تاکنون به شرح زیر است:

در وزن 50 کیلوگرم علیرضا سرلک در دور اول مقابل ریوتا ساکورای از ژاپن با نتیجه 10 بر صفر به پیروز رسید وی در دور دوم مقابل اصلان مینکالوف از روسیه با نتیجه 14 بر 7 شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر روس در مرحله بعد، سرلک از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 60 کیلوگرم یونس امامی بعد از استراحت در دور اول در دور دوم در مصاف با کریستوفر میکزاک از کانادا با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید وی در دور سوم نیز با نتیجه 12 بر 2 از سد عباس رحمان اف از ازبکستان به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله به مصاف عبداله احمداف از روسیه رفت و در پایان با نتیجه 6 بر 5 مغلوب شد و به دیدار رده‌بندی رفت.

در وزن 74 کیلوگرم محمد متقی نیا در دور نخست با نتیجه 5 بر صفر حمدی مصطفی از مصر را مغلوب کرد وی در دور دوم اخساربک گولایف از کشور اسلواکی را از پیش رو برداشت اما در دور سوم مقابل مارک جان هال از آمریکا با نتیجه 10 بر صفر مغلوب شد و با توجه به صعود رقیبش به دیدار فینال، راهی مرحله شانس مجدد شد تا برای رسیدن به مدال برنز تلاش کند.

در وزن 96 کیلوگرم دانیال شریعتی نیا پس از استراحت در مسابقه اول در دور دوم مقابل کولین رایموند مورا از آمریکا با نتیجه 10 بر 5 شکست خورد و خیلی زود از دور رقابت‌ها کنار رفت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج