به نظر می‌رسد فدراسیون شطرنج ایران در دومین ضرب‌الاجلی که از فدراسیون جهانی گرفته است می‌تواند قسط دوم را پرداخت کند و سایه تعلیق از سر این فدراسیون برداشته شود.

به گزارش خبرگزاری موج، فدراسیون شطرنج ایران قرار بود بدهی به فیده (180 هزار دلار) از رقابت‌های قهرمانی زنان جهان را در سه قسط پرداخت کند و برای پرداخت این بدهی چندین بار از فدراسیون جهانی مهلت گرفت.  

فدراسیون شطرنج در اولین ضرب‌الاجل فیده توانست با همکاری وزارت ورزش و جوانان اولین قسط را پرداخت کند.

خبرهای رسیده حاکی از این است که فدراسیون شطرنج ایران باز هم ضرب‌الاجلی از فدراسیون جهانی شطرنج دریافت کرده تا بتواند قسط‌های بعدی را پرداخت کند.

بانک شهر برای پرداخت مبلغ 200 میلیون تومان قول همکاری را به فدراسیون شطرنج داده است و با این حال مشکل قسط دوم برطرف خواهد شد تا دو سوم بدهی مربوط به فیده پرداخت شود. البته برای باقیمانده آن از سوی فدراسیون شطرنج ایران تقاضای مهلت مجدد شده است تا در یک فرصت دیگر فدراسیون شطرنج ایران این مشکل را برطرف کند.

این بدهی مربوط به حق فیده از رقابت‌های قهرمانی زنان جهان است که در اسفندماه سال گذشته به میزبانی ایران برگزار شد.

بعد از برگزاری این رقابت‌ها فدراسیون شطرنج ایران بدلیل میزبانی چنین رویداد مهمی مورد تمجید قرار گرفت اما بعد از اتمام مسابقات مشکلات زیادی برای پرداخت بدهی‌ها ایجاد شد. اکنون به نظر می‌رسد که باید همه دستگاه‌ها و مسئولان ورزشی کشور دست به دست هم دهند تا این مبلغ پرداخت شود و برای تنها 120 هزار دلار نسبت به ورزش ایران بی‌اعتمادی ایجاد نشود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج