کرواسی با شکست تیم مجارستان (میزبان) بر سکوی نخست هفدهمین دوره مسابقات قهرمانی جهان ایستاد و مدال طلای این رقابت‌ها را بر گردن آویخت.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل ازسایت فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو، هفدهمین دوره بازی‌های قهرمانی جهان فینا از جمعه 14  جولای 2017 (23 تیر 1396) آغاز شد. رقابت‌های واترپلو این دوره از بازی‌ها از 17 جولای 2017 (26 تیر  1396) آغاز و شب گذشته(شنبه) با برگزاری فینال این مسابقات به پایان رسید. کرواسی در مرحله نیمه نهایی موفق به شکست صربستان مدافع عنوان قهرمانی و قهرمان المپیک شده و بعنوان تیم اول راهی فینال شد. در سوی دیگر مجارستان میزبان با شکست یونان حریف کرواسی در فینال شد. همچنین دو تیم صربستان و یونان نیز برای مشخص شدن جایگاه سوم باهم به رقابت پرداختند .

صربستان که با شکست در مقابل کرواسی از کسب مدال طلا باز مانده بود شب گذشته(شنبه) به مصاف یونان رفت و در یک دیدار زیبا و جذاب موفق شد با نتیجه 11 بر 7 این تیم را شکست دهد و مدال برنز این رقابت‌ها را بر گردن آویخت.

در سوی دیگر و در فینال این رقابت‌ها دو تیم مجارستان و کرواسی به آب زدند. مجارستان که با داشتن امتیاز میزبانی و در حضور تماشاگران پرشور خود امید زیادی به پیروز در مقابل کرواسی داشت در ابتدا کمی ضعیف بازی را آغاز کرد و در تایم نخست این کرواسی بود که 4 بر صفر از مجارستان پیشی گرفت اما در تایم دوم بازی مجارستان توانست دو گل خورده را جبران کرده و دو بر صفر به صود این تیم به پایان رسید. اما دو تایم پایانی بازی با تساوی دو بر دو به پایان رسید و در مجموع این تیم کرواسی بود که با نمایش عملکرد بسیار خوب بازیکنان خود در کل مسابقات موفق شد با نتیجه 8 بر 6 میزبان این دوره از رقابت‌ها را از پیش رو بردارد و عنوان نخست هفدهمین دوره مسابقات واترپلو قهرمانی جهان را کسب و مدال طلای این رقابت‌ها را از آن خود کند.

در پایان این رقابت‌ها  آندره پرلینویچ از صربستان و ساندرو سوکونو از کرواسی به ترتیب ارزشمندترین بازیکن دیدار رده بندی و فینال نام گرفتند. همچنین یوسن فونتولیس از یونان با به ثمر رساندن 23 گل عنوان گلزن برتر و ویکتور ویکتور از مجارستان به عنوان دروازبان برتر این مسابقات انتخاب شدند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج