بارسلونا توانست در یک دیدار دوستانه در آمریکا رئال مادرید را شکست دهد.

به گزارش خبرگزاری موج، رئال مادرید و بارسلونا بامداد یکشنبه در چمپیونزکاپ آمریکا برابر هم قرار گرفتند و آبی اناری‌ها توانستند سه بر دو پیروز شوند.

در لحظات نخست بازی نیمار آسیب دید اما توانست دوباره به زمین بازگردد. تنها یک دقیقه بعد لیونل مسی گل نخست بازی را به نام خود ثبت کرد و بارسلونا را با یک گل پیش انداخت. آبی اناری ها که بازی را کاملا در اختیار داشتند در دقیقه 6 گل دوم خود را به ثمر رساندند. ایوان راکیتیچ این گل را وارد دروازه حریف کرد. تیم مادریدی دقایقی بعد توانست خود را پیدا کند و به سمت دروازه حریف حمله کند. در یکی از فرصت ها شوت کواچیچ از خط دروازه بارسا عبور کرد تا بازی یک بر 2 شود. شاگردان ارنستو والورده پس از این گل دوباره مادرید را تحت فشار قرار دارند و مسی، نیمار و سوارس فرصت های خوبی را از دست دادند.

البته دفاع رئال‌مادرید در به وجود آمدن چنین فرصت هایی نقش داشت. سفیدپوشان برای دقایقی دوباره توانستند دروازه بارسا را تهدید کنند. در نهایت مارکو آسنسیو گل دوم و تساوی را در دقیقه 36 به ثمر رساند. پس از این گل حمله های دو تیم بی نتیجه بود و بازی در نیمه نخست با تساوی دو بر دو به پایان رسید.

نیمه دوم با تاخیر آغاز شد. زین الدین زیدان در ترکیب تیمش تغییر ایجاد کرد و لوکا مودریچ، مارکو آسنسیو، رافائل واران و سرخیو راموس زمین بازی را ترک کردند. در مقابل ایسکو و لوکاس واسکس فرصت بازی پیدا کردند. آندرس اینیستا نیز در شروع نیمه دوم تعویض شد. با این حال باز هم بارسلونا به گل رسید. جرارد پیکه در دقیقه 49 گل سوم تیمش را به ثمر رساند. در ادامه توپی از خط درواز ها عبور نکرد و بازی به دقیقه 63 رسید. سوارس و مسی تعویض شدند و 10 دقیقه بعد نیمار و پیکه نیز زمین بازی را ترک کردند تا آبی اناری ها با تیم دوم خود در دقایق پایانی بازی کنند.  در ادامه توپی از خط دروازه ها عبور نکرد و بارسا پیروز دومین ال کلاسیکو خارج از مرزهای اسپانیا شد.

یکی از نکات قابل توجه این بازی ناکامی نیمار در گلزنی برابر رئال‌مادرید بود. مهاجم برزیلی فرصت های خیلی خوبی برای گلزنی داشت اما بر خلاف دو دیدار گذشته بارسلونا نتوانست گلی به نام خود ثبت کند.

کریستیانو رونالدو غایب بزرگ این دیدار بود. مهاجم مادرید در تعطیلات تابستانی به سر می برد و پنجم آگوست به تمرینات باز خواهد گشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج