دور مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان پسر جهان از ۲۷ تا ۳۱ مردادماه با ۴۰ مسابقه در بحرین انجام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سایت فدراسیون والیبال، پانزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان پسر زیر 19 سال جهان 27 مرداد تا 5 شهریورماه سال 96 به میزبانی شهر «رفاع» کشور بحرین برگزار می‌شود.

20 تیم در این رقابت ها شرکت می‌کنند که مسابقات دور مقدماتی در چهار گروه پنج تیمی از 27 تا 31 مردادماه برگزار می‌شود. گروه‌بندی دور مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان جهان به شرح زیر است:

گروه اول: بحرین، آمریکا، پورتوریکو، مصر و تونس

گروه دوم: لهستان، برزیل، کوبا، ژاپن و فرانسه

گروه سوم: آرژانتین، روسیه، شیلی، کره جنوبی و ترکیه

گروه چهارم: ایران، ایتالیا، مکزیک، چین و جمهوری چک

تیم والیبال نوجوانان ایران در روز جمعه 27 مردادماه استراحت دارد و در چهار روز بعدی به ترتیب به مصاف تیم‌های ایتالیا، مکزیک، چین و جمهوری چک می‌رود. برنامه کامل دور مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان پسر جهان به وقت تهران به شرح زیر است:

جمعه 27 مردادماه:

ساعت 14 و 30 دقیقه: برزیل – فرانسه / روسیه – ترکیه

ساعت 16 و 30 دقیقه: کوبا – ژاپن / شیلی – کره جنوبی

ساعت 18 و 30 دقیقه: پورتوریکو – تونس / ایتالیا – مصر

ساعت 20 و 30 دقیقه: بحرین – مصر / مکزیک – چین

شنبه 28 مردادماه:

ساعت 14 و 30 دقیقه: فرانسه – کوبا / شیلی – ترکیه

ساعت 16 و 30 دقیقه: لهستان – برزیل / آرژانتین – روسیه

ساعت 18 و 30 دقیقه: مصر – پورتوریکو / مکزیک – جمهوری چک

ساعت 20 و 30 دقیقه: آمریکا – بحرین / ایران – ایتالیا

یکشنبه 29 مردادماه:

ساعت 14 و 30 دقیقه: کوبا – لهستان / آرژانتین – شیلی

ساعت 16 و 30 دقیقه: ژاپن – فرانسه / کره جنوبی – ترکیه

ساعت 18 و 30 دقیقه: پورتوریکو – آمریکا / ایران – مکزیک

ساعت 20 و 30 دقیقه: تونس – مصر / چین – جمهوری چک

دوشنبه 30 مردادماه:

ساعت 14 و 30 دقیقه: لهستان – ژاپن / کره جنوبی – آرژانتین

ساعت 16 و 30 دقیقه: برزیل – کوبا / روسیه – شیلی

ساعت 18 و 30 دقیقه: آمریکا – تونس / ایران – چین

ساعت 20 و 30 دقیقه: بحرین – پورتوریکو / ایتالیا – مکزیک

سه‌شنبه 31 مردادماه:

ساعت 14 و 30 دقیقه: ژاپن – برزیل / روسیه – کره جنوبی

ساعت 16 و 30 دقیقه: فرانسه – لهستان / آرژانتین – ترکیه

ساعت 18 و 30 دقیقه: مصر – آمریکا / ایتالیا – چین

ساعت 20 و 30 دقیقه: تونس – بحرین / ایران – جمهوری چک

روز چهارشنبه اول شهریور ماه تیم‌های شرکت کننده در رقابت‌های قهرمانی نوجوانان جهان استراحت دارند و مسابقات مرحله دوم از روز پنج شنبه دوم شهریورماه آغاز می‌شود.

در این مرحله از رقابت های قهرمانی نوجوانان پسر جهان، تیم‌های پنجم گروه‌های دور مقدماتی برای رتبه‌های هفدهم تا بیستم با یکدیگر مسابقه می‌دهند و تیم‌های اول تا چهارم دور مقدماتی به صورت ضربدری به مصاف یکدیگر می‌روند.

بدین ترتیب تیم‌های اول تا چهارم گروه A به صورت ضربدری به مصاف تیم‌های گروه B می‌روند. همچنین تیم‌های گروه های C و D نیز با هم روبرو می‌شوند تا تیم‌های پیروز راهی یک چهارم نهایی این رقابت‌ها شوند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج