تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی در تمامی رده‌های سنی با کسب ٤٦ مدال موفق به کسب عنوان قهرمانی در آسیا در سال ۲۰۱۷ شدند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی آسیا به ترتیب در رده‌های سنی بزرگسالان، جوانان و نوجوانان اردیبهشت، خرداد و تیرماه در کشورهای هند، چین تایپه (تایوان) و تایلند برگزار شد.

از نکات حائز اهمیت این رقابت ها قهرمانی تیم های ملی ایران در تمامی رده های سنی در این مسابقات بود و این موفقیت با تلاش اعضای کادر فنی، سرپرستی و کشتی گیران کشورمان و  با کسب ٢٢ مدال طلا، ١٣ نقره و ١١ برنز بدست آمد.

نتایج کشتی گیران کشورمان در رقابت های فوق به شرح زیر است:

تیم کشتی آزاد نوجوانان ایران با کسب 4 مدال طلا، 2 نقره و 2 برنز و 79 امتیاز  قهرمان رقابت های آسیایی تایلند شد.

تیم کشتی فرنگی نوجوانان کشورمان با کسب 3 مدال طلا، 5 نقره و یک برنز و 87 امتیاز عنوان قهرمانی رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی آسیا در تایلند را از آن خود کرد.

تیم ملی کشتی آزاد جوانان با کسب 3 مدال طلا، 2 نقره و 2 برنز و با 69 امتیاز به عنوان قهرمانی رقابت های آسیایی 2017 در چین تایپه رسید.

تیم ملی کشتی فرنگی جوانان با کسب 5 مدال طلا و 2 مدال نقره و کسب 71 امتیاز قهرمان رقابت های آسیایی 2017 در شهر تایچونگ کشور چین تایپه شد.

تیم کشتی آزاد بزرگسالان ایران با کسب 3 مدال طلا، یک نقره و 4 برنز و 71 امتیاز به عنوان قهرمانی سی اُمین دوره رقابت های کشتی آزاد آسیا در هند رسید.

تیم کشتی فرنگی بزرگسالان ایران با 4 مدال طلا، یک نقره و 2 برنز و کسب 69 امتیاز بعنوان قهرمانی بیست وهفتمین دوره رقابت های کشتی فرنگی آسیا در هند رسید.

قطعا  موفقیت های کسب شده مقدمه ای برای حضور موفق در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا و المپیک 2020 توکیو با میدان دادن به جوانان و توجه ویژه به پشتوانه سازی است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج