دیدار سوپر جام فصل ۹۶ - ۹۷ روز جمعه ساعت ۲۱ با تقابل پرسپولیس با بازیکنان و مربیان سابق در قالب نفت تهران برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، سوپر جام فوتبال ایران روز جمعه ساعت ۲۱ در ورزشگاه آزادی میان دو تیم پرسپولیس قهرمان لیگ برتر و نفت تهران قهرمان جام حذفی برگزار خواهد شد. این بازی پیش درآمدی بر آغاز فصل ۹۶ - ۹۷ فوتبال ایران است و در شرایط عادی هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چون علی کریمی و یاران سابقش در پرسپولیس مقابل یاران برانکو و قهرمان‌های لیگ شانزدهم قرار خواهند گرفت.

تاریخ برگزار این بازی به خاطر برگزار داربی ۸۵ استقلال و پرسپولیس در آلمان دستخوش تغییرات زیادی قرار گرفت و مسئولان سازمان لیگ اهمیت بازی دوستانه سرخابی‌ها در آلمان را بیشتر از این بازی می‌دانستند اما در نهایت قرار بر برگزاری این دیدار شد تا علی کریمی رو در روی تیم محبوب خود قرار بگیرد.

* پرسپولیس

قهرمان لیگ شانزدهم در فضای آرامی دوران آماده‌سازی لیگ شانزدهم را پیش‌ برد. برانکو و طاهری ضمن حفظ شاکله اصلی تیم، دست به تقویت آن هم زدند تا تنها مشکل تیم فصل گذشته که مربوط به نیمکت این تیم بود، به نقطه قوت سرخپوشان تبدیل شود. آنها اردوی خارجی خود را هم در اوکراین سپری کردند و بعد از کشمکش‌های طولانی رضایت‌نامه آقای گل دو فصل اخیر را هم ندادند تا سه مهاجم تراز اول برای فصل پیش‌ رو داشته باشند.

قهرمانی در لیگ شانزدهم چیزی از جاه‌طلبی تیم برانکو کم نکرده و این تیم آماده آغاز فصل جدید با قهرمانی در سوپر جام است تا با همین فرمان به سوی مسابقات لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا و جام حذفی برود.

شاید ارزش قهرمانی در این مسابقات کمتر از تمام جام‌های باشگاهی کشورهای مختلف باشد اما موفقیت در تک بازی این دیدار و بالا بردن جام قهرمانی شیرینی خاص خود را دارد و شاگردان برانکو هم ضمن به رخ کشیدن آمادگی خود، سعی می‌کنند روز شیرینی را در آغاز فصل فوتبالی با هوادران خود در آزادی به اشتراک بگذارند.

* نفت تهران

قهرمان جام حذفی که فصل گذشته با کسب این جام همه را متعجب کرد، کماکان بر مدار حاشیه و مشکل پیش می‌رود. بعد از قهرمانی جام حذفی، آن‌هایی که صبرشان لبریز شده بود، مانند علی دایی از تیم جدا شدند تا چهره قهرمان جام حذفی بار دیگر تغییر کند.

بعد از گذشت چندین هفته از فصل آماده سازی، آنها مدیرعامل خود را معرفی کردند و در نهایت با در میان آمدن نام چند مربی، در میان تعجب همه اهالی فوتبال، علی کریمی حاضر شد هدایت این تیم را بر عهده بگیرد و یک بار دیگر خودش و نفت را به تیتر اصلی اخبار تبدیل کند. او به سرعت بازیکنان آزاد باقی مانده در بازار نقل و انتقالات را که عمدتا پیشینه پرسپولیسی داشتند را به تمرینات تیمش دعوت کرد و کار را با آنها ادامه داد اما همان طور که پیش‌بینی می‌شد مشکلات این تیم هنوز حل نشده و با این حال، هر طور شده در حال آماده سازی برای بازی سوپر جام است.

کادر فنی و بازیکنان نفت شاید بیشتر از پرسپولیسی‌ها به دنبال قهرمانی در سوپر جام باشند. برای تیمی که معلوم نیست تا چند هفته آینده چه وضعیتی خواهد داشت، قهرمانی مقابل پرسپولیس از ارزش بسیار بالایی برخوردار است و قطعا بازیکنان این تیم انگیزه چندین برابری نسبت به پرسپولیسی‌ها خواهند داشت.

* علی کریمی - پرسپولیس

خیلی‌ها برای این بازی تیتر علی کریمی - پرسپولیس را انتخاب کرده‌اند چرا که شاید نام علی کریمی به تنهایی سنگین‌تر از نام تیم نفت و تمام بازیکنانش باشد. برای خیلی‌ها که طرفدار کریمی هستند، دیدن او به عنوان سرمربی دلچسب و شیرین است و موفقیتش هم هوادارانش را که کم‌تعداد هم نیستند، خوشحال خواهد کرد.

کریمی در طول فصل گذشته بارها برای افزایش روحیه بازیکنان پرسپولیس در اردوی این تیم حاضر شد و جزو معدود زمان‌هایی است که او رابطه بسیار خوبی با باشگاه، کادرفنی و بازیکنان پرسپولیس دارد. این بازی را با توجه به وجود بازیکنان مشترک در ترکیب دو تیم می‌توان یک دیدار خانوادگی هم دانست. در تیم نفت بازیکنان و مربیان پرسپولیسی مانند پیام صادقیان، حمید رضا علی‌عسگری، امیرحسین فشنگچی و علی‌رضا امامی‌فر حضور دارند و در چند فصل اخیر بازیکنانی مانند علی‌رضا بیرانوند، کمال کامیابی‌نیا، جلال حسینی و وحید امیری از نفت به پرسپولیس منتقل شده‌اند. در کنار روابط دوستانه و خوش و بش‌هایی که قبل از بازی انجام می‌شود، با دمیده شدن سوت بازی، هر کسی برای هدفی که از قبل با هم‌بازی‌هایش ترسیم کرده می‌جنگد و کسی قرار نیست برای رسیدن به قهرمانی کوتاه بیاید.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج