سام طاهری در الیت ۲ یورو ناسکار در هلند به عنوان سوم دست یافت.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی، مسابقات یوروناسکار در جنوب شرقی هلند در نزدیکی مرز آلمان انجام شد و سام طاهری با وجود نداشتن تمرین در این پیست بدلیل نداشتن زمان کافی باز هم با کسب مقام سومی توانست امتیازات قابل توجهی برای خود در جدول کلی دست و پا کند. شرکت کننده ایرانی یوروناسکار در راند و ۵ و ۶ این رقابت ها که در هلند برگزار شد با وجود عدم موفقیت در الیت یک بدلیل ناآشنایی با پیست کوچک ۸۰۰ متری و معروف به پیست منحنی و تخم مرغی زاویه دار در سر پیچ ها، توانست در روز بعد با آشنایی بیشتر در رقابت های الیت ۲ در جای سوم بایستد.

هم اکنون او با در پیش داشتن سه تورنمنت دیگر که اولی دو هفته دیگر در روزهای شنبه و یک شنبه دو هفته آینده در آلمان و دو مسابقه دیگر با ضریب امتیازات دو برابر در خاک ایتالیا و بلژیک خواهد داشت، این بخت را به گفته خود دارد تا به عنوان اولین ایرانی در یورو ناسکار در جمع برترین ها بایستد. او در پایان همین مسابقات با ۱۵ پله صعود در مجموع کلی راندها از رتبه ۳۰ به رتبه ۱۵ رسید.

سام طاهری درباره مسابقات این هفته گفت: مسابقات هلند به لحاظ نوع پیست، مسابقات سختی بود و شرکت کنندگان محلی بدلیل آشنایی و تمرین در این پیست وضعیت بمراتب بهتری نسبت به دیگر شرکت کنندگان داشتند. پیست منحنی عامل تصادفات بسیاری شد که من هم شانس آوردم که از کنار چند تصادف ایجاد شده جان سالم بدر بردم و فقط چند خط روی ماشینم افتاد. اگرچه خرابی هیدرولیک فرمان و ریزش روغن باعث شد تا در رقابت های الیت یک موفق نباشم، اما روز بعد با تلاش مکانیک ها و ده دقیقه تمرین در پیست با سبقت گرفتن بموقع از چند ماشین توانستم به نفر هفتم خودم را برسانم و رتبه سوم را در کلاس خود کسب کنم و به مسابقات آینده امیدوارتر شوم. حتی گروه ناسکار آمریکا که در محل مسابقه بودند، انتظار نداشتند بتوانم این گونه ظاهر شوم و این در حالی بود که اکثر شرکت کنندگان تجربه ۴ و ۵ ساله شرکت در این رقابت ها را داشتند و من نخستین حضور خود را تجربه می کردم.

او در خاتمه از همکاری ها و پیگیری های فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی در رابطه با خود تشکر و قدردانی کرد و گفت: امیدوارم به عنوان یک ایرانی باعث افتخار همه هموطنانم در اروپا و سراسر جهان شوم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج