سیامند رحمان، قهرمان پارالمپیک ریو بنا به درخواست مسوولان کشور ژاپن و برای انجام یکسری تدارکات لازم برای پارالمپیک 2020 ، 31 تیر ماه عازم ژاپن می‌شود.

به‌ گزارش ‌خبرگزاری موج، سیامند رحمان در جریان رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی کشور که امروز در اوزان 107 و 107+ کیلوگرم در محل فدراسیون جانبازان و معلولان در حال برگزاری است با اعلام این خبر که عازم ژاپن می‌شود ، اظهار کرد: بنا به درخواست مسئولان کشور ژاپن برای انجام تدارکات لازم برای بازی‌های 2020 ریو و همچنین جهت بازی در رسانه‌های خبری توکیو 31 تیر ماه عازم این کشور می‌شوم.

وی درباره رکوردشکنی خود در مسابقات امروز در دسته 107 + کیلوگرم گفت‌: اگر مربیان صلاح بدانند قطعا این کار را انجام خواهم داد، اما در حال‌ حاضر رکورد من 310 کیلوگرم است که در بازی‌های پارالمپیک ریو جابه جا کرده ام و منتظر تصمیم سرمربی و رییس انجمن فدراسیون وزنه‌برداری هستم که اجازه رکورد شکنی به من در مسابقات قهرمانی کشوری را بدهند یا خیر. اما در حال‌ حاضر تمام تمرکز خود را بر روی مسابقات جهانی مکزیک گذاشته ام تا بتوانم در این مسابقات عملکرد قابل توجهی داشته باشم.

وی در پایان گفت‌: امیدوارم بتوانم همانند سایر وزنه‌برداران که رقابت‌های خیلی خوبی را در مسابقات قهرمانی کشور داشته‌اند و رکوردهای خوبی را جابه جا کرده‌اند من نیز رقابت‌ خوبی را در دسته 107 + کیلوگرم به نمایش بگذارم.

به‌ گزارش ‌ایسنا، در پایان مسابقات  وزنه‌برداری 107 کیلوگرم هفت ورزشکار در این ماده شرکت کرده بودند، سامان رضی در دسته 107 کیلوگرم توانست رکورد 234 کیلوگرم را جابه جا کند که رکورد وی در حال‌ حاضر برابر رکورد جهان است. علی صادق زاده در همین دسته با زدن رکورد 228 کیلوگرم دوم شد و علی اکبر قریب شی با زدن رکورد 227 کیلوگرم در جایگاه سوم ایستاد.

این رقابت‌ها تا چند ‌دقیقه دیگر در 107 + کیلوگرم برگزار می‌شود و سیامند رحمان ساعت 11:30 رقابت خود را آغاز خواهد کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج