وزیر ورزش و جوانان با حضور در منازل منوچهر برومند و عباس زندی دو پیشکسوت بزرگ و صاحبنام ورزش ایران با آنها دیدار و گفت و گو کرد.

به‌ گزارش خبرگزاری موج ‌به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر با حضور در منزل منوچهر برومند از این پیشکسوت وزنه برداری که مدتی است در بستر بیماری به سر می برد ، عیادت و دقایقی با قهرمان و رییس اسبق فدراسیون وزنه برداری و همچنین خانواده وی گفت و گو کرد.

 وزیر ورزش و جوانان در این دیدار ، گفت‌:  پهلوان منوچهر برومند به گردن مردم و ورزش ایران حق بزرگی دارند. حضور من در این جا به عنوان وزیر ورزش و جوانان ادای دین به بزرگان ورزش است.

 وی ادامه‌ داد: دیدار با پیشکسوتان، قدردانی از زحمات ماندگار آنها و همچنین یاد قهرمانی ها و افتخار آفرینی بزرگان ورزش ایران و بهره گیری از تجربیات آنها را وظیفه خود می دانم .

 سلطانی فر با آرزوی سلامتی و بهبودی برای منوچهر برومند که سالها در عرصه قهرمانی و مدیریتی نقش ارزنده‌ای را در پیشرفت وزنه‌برداری ایفا کرده است، اظهار داشت: نقش خانواده ها در همراهی با این عزیزان که عمری را در راستای ایجاد غرور و افتخار مردم ایران تلاش کردند و اکنون دوران میانسالی را سپری می‌کنند، بسیار مهم باارزش و خداپسندانه می دانم .

سلطانی فر همچنین پس از این دیدار در منزل عباس زندی از اولین طلایه داران ایران در رقابت‌های کشتی جهان نیز حضور یافت و با او دیدار و گفت‌وگو کرد.

 در این دیدار  سلطانی فر و عباس زندی به مرور دوران پرافتخار این کشتی گیر ارزنده ایران پرداختند.

وزیر ورزش و جوانان از نقش ارزنده پیشکسوتانی نظیر عباس زندی در پیشرفت چشمگیر کشتی به نیکی یاد کرد و از او به عنوان پدر کشتی ایران نام برد. سلطانی فر ، گفت‌: وقتی عباس زندی در سال ١٣٢٨ پهلوان ایران بوده و بازوبند پهلوانی را به دست آورده و دوران پرافتخاری را نیز در کشتی سپری کرده او را باید پدر کشتی ایران بدانیم.

 وزیر ورزش و جوانان، خدمات عباس زندی به کشتی ایران در دوران قهرمانی و سپس پرورش ورزشکاران را شایسته تقدیر دانست و خاطر نشان کرد: تجربیات این پیشکسوتان می‌تواند هم چنان برای ورزش ایران سودمند باشد و باید قدر آنها را بدانیم .

 در این دیدار عباس زندی اهمیت به جایگاه پیشکسوت از سوی سلطانی فر را ستود و با اشاره به پیشرفت کشتی ایران از مدیریت رسول خادم به نیکی یاد کرد و گفت‌: حمایت وزیر ورزش و جوانان از کشتی که مردم عاشقانه آن را دوست دارند واقعا با ارزش است .

این پیشکسوت ارزنده کشتی ایران و قهرمان اسبق کشتی جهان گفت: موفقیت کشتی آزاد به دلیل کشتی پهلوانی ایران است به همین دلیل از توجه ویژه وزیر به کشتی پهلوانی تشکر می کنم و امیدوارم با حمایت های بیشتر جایگاه کشتی پهلوانی ایران که پتانسیل بیشتری دارد ، ارتقا پیدا کند.

 در این عیادت و دیدار، نیک بین مدیرکل حوزه وزارتی، مازیار ناظمی، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان، محمد جمشیدی و مرتضی فرجی مدیرعامل و عضو هیئت مدیره صندوق حمایت از پیشکسوتان و قهرمانان، دکتر نوروزی رییس فدراسیون پزشکی ورزشی و تعدادی از پیشکسوتان حضور داشتند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج