در سومین روز از رقابت‌های کارته قهرمانی آسیا تیم‌های ملی کاراته زنان و مردان ایران در دو بخش کاتا و کومیته بزرگسالان به روی تاتامی رفتند.

به‌ گزارش ‌خبرگزاری موج، در سومین روز از رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا تیم‌های ملی کاراته زنان و مردان ایران در دو بخش کاتا و  کومیته در رده سنی بزرگسالان به روی تاتامی رفتند.

نگین باقری کاتاروی تیم‌ ‌ملی بزرگسالان در اولین پیکار خود با حساب سه بر دو از سد لائوگریس از هنگ کنگ، نفر چهارم رنکینگ فدراسیون جهانی گذشت. باقری در دور دوم سه بر دو مغلوب سلین لی از مالزی شد. با شکست سه بر دوی کاتاروی مالزی برابر حریف ژاپنی نگین باقری از دور رقابت‌ها کنار رفت.

امیر بهادر تدین نیز چهار بر صفر در دیدار نخست خود جونگ پارک از کره جنوبی را شکست داد. تدین نیز در دیدار دوم خود پنج بر صفر مغلوب زیگی زاراستا از اندونزی شد و با صعود نماینده اندونزی به دور فینال تدین در جدول شانس مجدد به مبارزاتش ادامه‌ داد و در دور سوم به مصاف امین الوعادی از امارات رفت با نتیجه‌ پنج بر صفر پیروز شد.

تدین برای کسب مدال برنز به مصاف حریفی از چین تایپه رفت، اما سه بر دو نتیجه‌ را واگذار کرد و از کسب مدال باز ماند.

در رقابت‌های کومیته نیز در وزن 55 – کیلوگرم مردان مجید حسن نیا در دور نخست چهار بر یک جهانگیر نسیموف از ازبکستان را شکست داد و در دور دوم 1بر صفر رافائل اکبراف از قرقیزستان را از پیش رو برداشت. حسن نیا در دیدار سوم عبداله الحربی از عربستان را 6 بر 3 شکست داد و راهی فینال شد.

فاطمه چالاکی نیز در وزن 55 – کیلوگرم زنان در دور نخست پنج بر سه خمسی تیپاوان از تایلند را شکست داد. چالاکی در دور دوم سه بر یک مغلوب فومیکا شیا از ژاپن شد و دیدار سوم با قبول شکست 3 بر صفر مقابل سانیستیرانی چوک از اندونزی از رسیدن به مدال بازماند.

نسرین دوستی نیز در وزن 50 – کیلوگرم پنج بر یک جانا سوکی از فیلیپین را شکست داد. دوستی در دور دوم دو بر یک مغلوب رونیتا سوکاتندل از اندونزی شد و در دیدار سوم خود 6 بر صفر مغلوب باخیرینیسو باباروا از ازبکستان شد و از کسب مدال بازماند.

در وزن 60 – کیلوگرم امیر مهدی زاده در دور نخست گوویناش راجکومار از مالزی را با نتیجه‌ چهار بر یک شکست داد و در دور دوم 7 بر 2 از سد شوهی تویاما از ژاپن گذشت. مهدی زاده در دور سوم با شکست 4 بر 3 صعود الباشر از عربستان راهی فینال شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج