سومین روز مرحله نهایی مسابقات انتخابی والیبال قهرمانی جهان در گروه B قاره آسیا به میزبانی شهر کانبرای استرالیا با برد تیم‌های چین تایپه و ژاپن برابر حریفان پیگیری شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سایت فدراسیون والیبال، نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان 10 تا 30 سپتامبر 2018 (19 شهریور تا 8 مهرماه 1397) با حضور 24 تیم به میزبانی دو کشور ایتالیا و بلغارستان برگزار می‌شود.

مرحله دوم یا نهایی مسابقات والیبال انتخابی مردان جهان در قاره آسیا در دو گروه به صورت گروهی برگزار می‌شود که گروه (A) به میزبانی ایران انجام می‌شود و گروه (B) به میزبانی استرالیا در حال برگزاری است.

مسابقات گروه B آسیا از روز چهارشنبه با حضور پنج تیم استرالیا، ژاپن، چین تایپه، تایلند و نیوزلند در شهر کانبرای استرالیا آغاز شد. در سومین روز این رقابت‌ها، تیم‌های چین تایپه و ژاپن حریفان خود (نیوزلند و تایلند) را با نتیجه 3 بر صفر شکست دادند. تیم استرالیا میزبان این رقابت‌ها نیز استراحت داشت.

تیم ژاپن به سومین برد خود در این رقابت‌ها دست یافت و بخت نخست صعود به رقابت‌های جهانی شد و تیم نیوزلند نیز با پذیرش سومین شکست دیگر امیدی برای صعود نخواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج