کاپیتان سابق آبی‌و‌اناری‌پوشان کاتالونیا اعتراف کرد مخالف بازگشت آن دسته از بازیکنانی است که به بهانه کم بودن فرصت بازی در این تیم، بارسلونا را ترک کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج، به دنبال جدایی اریک گارسیا و جوردی امبولا، دو تن از محصولات آکادمی لاماسیا از جمع بارسایی‌ها، ژاوی هرناندس گفت که این دو بازیکنان دیگر لیاقت پوشیدن پیراهن آبی‌و‌اناری‌های کاتالونیا را ندارند.

ژاوی که خودش یکی از پرورش یافتگان لاماسیا است و پیش از رفتن به السد قطر تمام دوران بازیگری‌اش را در بارسلونا سپری کرد، به مدیران این باشگاه توصیه کرد با بازیکنانی که این تیم را ترک کرده‌اند دوباره قرارداد نبندد.

با اینکه کم بودن فرصت بازی در ترکیب اصلی بارسلونا، جدایی نیمکت‌نشینان این تیم را موجه جلوه می‌دهد، ژاوی معتقد است که حتی نیمکت‌نشینی در بارسلونا هم برای بازیکنان بهتر از داشتن فرصت بازی در سایر تیم‌هاست چون هیچ تیمی به آنها برای بالا بردن دانش فنی‌شان از فوتبال بهتراز بارسلونا کمک نمی‌کند. به همین دلیل او اعتراف کرد که اگر روزی سرمربی بارسلونا شود هرگز از بازیکنانی که این تیم را ترک کرده‌اند برای بازگشت به کاتالونیا دعوت به عمل نخواهد آورد.

ژاوی با اشاره به جدایی اریک گارسیا و جوردی امبولا، به نشریه اسپورت کاتالونیا گفت: واقعیت این است که من از تصمیم آنها بسیار غافلگیر شده‌ام. به خاطر کاری که انجام داده‌اند، من (اگر سرمربی بارسلونا شوم) در آینده با آنها قرارداد نخواهم بست.

کاپیتان سابق بارسلونا ادامه داد: فلسفه من این است. بازیکنی در بارسلونا بوده و حالا می‌خواهد برود، دیگر جایی در این تیم ندارد. من اگر بازیکنی برای رفتنش دلیل موجهی داشته باشد، مانند تورال که به خاطر مادر انگلیسی‌اش رفت، درک می‌کنم و مشکلی ندارم اما در غیر این‌ صورت بازیکنی که می‌رود باید بداند که سهمیه‌اش برای بازی در بارسلونا دیگر سوخته است.

در چند سال اخیر تعداد زیادی از محصولات آکادمی لاماسیای بارسلونا این تیم را ترک کرده‌اند که اخیراً یکی از آنها، جرارد دئولوفئو دوباره به نوکمپ برگشته است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج