رئیس‌جمهوری روسیه در خلال حضور در نمایشگاه بین‌المللی ایننوپروم جویای ورزشگاه در حال ساخت‌ اکاترینبورگ از شرکت پیمانکار شد.

به گزارش خبرگزاری موج، ولادیمیر پوتین با حضور در غرفه شرکت تی‌ام در نمایشگاه بین‌المللی ایننوپروم 2017 درباره نوع طراحی و برنامه‌های ساخت ورزشگاه اکاترینبورگ پرسش‌هایی را مطرح کرد. شرکت پیمانکار نیز توضیحات لازم را به رئیس‌جمهور روسیه روی ماکت ورزشگاه که در غرفه قرار داشت ارائه داد.

دیمیتری پومپیانسکی، رئیس هیئت‌مدیره شرکت تی‌ام با اعلام گنجایش 35 هزار نفری ورزشگاه اکاترینبورگ گفت: اکاترینبورگ یکی از ورزشگاه‌های فوق‌العاده جام‌جهانی خواهد بود که  تلفیقی از طراحی معماری قدیمی و نوین در مرکز شهر احداث شده است. 90 درصد مصالح و تجهیزات موردنیاز ساخت ورزشگاه از داخل روسیه تهیه شده و تا پایان سال جاری میلادی در اختیار کمیته سازماندهی جام‌جهانی 2018 و فیفا قرار خواهد گرفت.

خبر دیگر از روسیه و جام‌جهانی 2018 حاکی از آن است غرفه شهر اکاترینبورگ در نمایشگاه بین‌المللی ایننوپروم 2017 ایستگاه‌های هوشمند اتوبوس را معرفی کرده که در طول جام‌جهانی 2018 مورد بهره‌برداری هواداران فوتبال و توریست‌ها قرار خواهند گرفت.

ایستگاه‌های هوشمند اکاترینبورگ از شیشه‌های ایمن و مواد ضد تخریب ساخته شده و طراحان وعده دادند که امکان نمایش ویدئویی اطلاعات روی آن وجود دارد. این اطلاعات شامل فهرستی از مجموعه‌های گردشگری و اطلاعات مسیرها هستند. شارژ گوشی‌های هوشمند و لپ‌تاپ نیز در این ایستگاه‌ها امکان‌پذیر است.

قرار است 200 ایستگاه هوشمند اتوبوس برای استفاده در جام‌جهانی 2018 روسیه در شهر اکاترینبورگ نصب شوند. اکاترینبورگ میزبان 4 بازی مرحله گروهی این رقابت‌ها خواهد بود.

جام‌جهانی 2018 با شرکت 32 تیم در 12 ورزشگاه 11 شهر روسیه برگزار خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج