دومین روز از رقابت های انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد، فرنگی و پهلوانی که از صبح امروز جمعه آغاز شده با اتفاقات دور از انتظاری همراه بود.

به گزارش خبرگزاری موج، رقابت های انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد، فرنگی و پهلوانی روزهای 15 و 16 تیرماه در سالن 12 هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار می شود.

از نکات جالب توجه مسابقات می توان به شکست دور از انتظار مصطفی حسین خانی در وزن 70 کیلوگرم کشتی آزاد مقابل سعید داداش پور اشاره کرد. داداش پور که در مسابقات نخست هم با فاصله نزدیکی مقابل صالحی به پیروزی رسیده بود در این مسابقه هم در حالی که تا ثانیه های پایانی با 2 امتیاز از حسین خانی عقب بود، اما با یک زیرگیری سریع و خاک کردن دارنده مدال برنز 2017 جهان به پیروزی دست یافت.

مربیان حسین خانی که معتقد بودند زمان مسابقه پیش از زیرگیری داداش پور به پایان رسیده بود اعتراض کردند که مورد موافقت داوران قبول نگرفت و یک امتیاز دیگر به داداش پور داده شد. این مسابقه با نتیجه 3 بر 2 به پایان رسید.

از دیگر حوادث این مسابقات می توان به شکست امین طاهری با ضربه فنی مقابل یدالله محبی اشاره کرد. طاهری که صبح امروز با شکست جابر صادق زاده، قهرمان جوانان جهان و پهلوان کشور برای حریفان و مدعیان سنگین وزن کشتی آزاد خط و نشان کشیده بود، با ضربه فنی مغلوب محبی که به تازگی قهرمان آسیا شده است، شد تا معادلات وزن 125 کیلوگرم پیچیده شود.

در وزن 86 کیلوگرم که مدعیان نامداری را در خود جای داده بعد از پیروزی حسن یزدانی مقابل حریف خود، علیرضا کریمی دارنده مدال طلای جوانان جهان و برنز بزرگسالان نیز با نتیجه 2 بر صفر کامران قاسم پور را شکست داد. محمد جواد ابراهیمی دارنده مدال طلای جوانان جهان و یکی از مدعیان دوبنده این وزن نیز در کمتر از یک دقیقه و با نتیجه 10 بر صفر وحید شاه محمدی از همدان را شکست داد.

در سنگین وزن کشتی آزاد نیز کمیل قاسمی دارنده مدال های نقره و برنز المپیک در نخستین مبارزه 6 بر 2 سعید امیری را از پیش رو برداشت.

نتایج مسابقات روز دوم تاکنون به شرح زیر است:

کشتی آزاد:
۶۱ کیلوگرم:
محمد نامجو مطلق (گیلان) - مهران نصیری (مازندران) برنده
ایمان صادقی (مازندران) برنده - محمد ملکی (آذربایجان شرقی)
مسعود اسماعیل پور (مازندران) برنده - پژمان جوربنیان (تهران)
محمد نامجو مطلق (گیلان)- بهنام احسان پور (مازندران) برنده
ایمان صادقی (مازندران) برنده - مهران نصیری (مازندران) برنده
مسعود اسماعیل پور (مازندران) برنده - محمد ملکی (آذربایجان شرقی)

۷۰ کیلوگرم:
سعید داداش پور (تهران) برنده سعید صالحی (کردستان)
جمال عبادی (خوزستان) - تیمور گنج علیا (قزوین)
اصغر جبلی (گلستان) - حامد رشیدی (کرمانشاه)
تیمور گنج علیا (قزوین)- جمال عبادی (خوزستان) برنده
حامد رشیدی (کرمانشاه)- اصغر جبلی (گلستان) برنده
سعید داداش پور (تهران) برنده- مصطفی حسین خانی (تهران)
جمال عبادی (خوزستان) برنده - سعید صالحی (کردستان)
اصغر جبلی (گلستان) برنده - تیمور گنج علیا (قزوین)

۸۶ کیلوگرم:
نادر حامدی پور (فارس)- اسماعیل محمودی (خراسان رضوی) برنده
جمال رمضانی (خوزستان) - عزت اله اکبری (مازندران) برنده
حنیف باقرزاده (آذربایجان غربی)- حسن یزدانی (مازندران) برنده
کامران قاسم پور (مازندران) - علیرضا کریمی (البرز) برنده
عزت اله اکبری (مازندران) برنده - اسماعیل محمودی (خراسان رضوی)
محمد جواد ابراهیمی (مازندران) برنده - وحید شاه محمدی (همدان)

۱۲۵ کیلوگرم:
جابر صادق زاده (مازندران) - امین طاهری (تهران) برنده
جعفر شمس ناتری (گیلان) برنده - پویا رحمانی (فارس)
امیرحسین میرباباشاهی (گیلان) - سید رضا موسوی (مازندران) برنده
سعید امیری (بوشهر)- کمیل قاسمی (مازندران) برنده
مهران میرزایی (همدان) برنده - امیررضا امیری (لرستان)
امین طاهری (تهران) - یداله محبی (کرمانشاه) برنده
سید رضا موسوی (مازندران) - جعفر شمس ناتری (گیلان) برنده

کشتی فرنگی:
۵۹ کیلوگرم:
مهرداد مردانی (خوزستان) برنده - باقر توکلیان (فارس)
حسین گرایی (فارس)- محسن حاجی پور (مازندران) برنده
میثم دلخانی (فارس) برنده - محمد نوربخش (تهران)
عبدالمحمد پاپی (خوزستان) - شیرزاد بهشتی طلا (کرمانشاه) برنده
مصیب اکبری (توابع تهران) برنده - ایوب گراوند (هرمزگان)
مهرداد مردانی (خوزستان) برنده - محسن حاجی پور (مازندران)
شیرزاد بهشتی طلا (کرمانشاه) برنده - محمد نوربخش (تهران)
عبدالمحمد پاپی (خوزستان) - میثم دلخانی (فارس) برنده
محسن حاجی پور (مازندران) برنده - ایوب گراوند (هرمزگان)
مهرداد مردانی (خوزستان) برنده - مصیب اکبری (توابع تهران)

۷۱ کیلوگرم:
جواد صابری پور (اصفهان) - مجید خلیلی (قزوین) برنده
فرشاد بلفکه (لرستان) برنده - محمدحسن حسینی (خراسان رضوی)
پرهام قنبری (فارس) برنده - افشین اسلامی (مازندران)
مهران داداشی (گیلان) برنده - هاشم محمودی (اردبیل)
برومند اصلان (لرستان) برنده - محمدعلی گرایی (فارس)
اصغر عالی محمد (تهران) - عظیم گرمسیری (خوزستان) برنده
فرشاد بلفکه (لرستان) برنده - مجید خلیلی (قزوین)
مهران داداشی (گیلان) - پرهام قنبری (فارس) برنده
عظیم گرمسیری (خوزستان) - محمدعلی گرایی (فارس) برنده
اصغر عالی محمدی (تهران)- برومند اصلان (لرستان) برنده
پرهام قنبری (فارس) - مجید خلیلی (قزوین) برنده
مهران داداشی (گیلان) - فرشاد بلفکه (لرستان) برنده

۸۰ کیلوگرم:
مهدی ابراهیمی (قم) برنده - کیوان رضایی (فارس)
هوشنگ خلیلی (اصفهان) - علی زینتی رفاه (قم) برنده
میلاد خسروی (لرستان) مهدی هدایی (خوزستان) برنده
رضا محمدعلی پور (اردبیل)- یوسف قادریان (البرز) برنده
سعید کشاورز (قزوین) - مهدی محمدزاده (مازندران) برنده
مهدی ابراهیمی (قم) - مجید دهقان (فارس) برنده
مهدی هدایی (خوزستان) - علی زینتی رفاه (قم) برنده
مهدی محمدزاده (مازندران)- یوسف قادریان (البرز) برنده
سعید کشاورز (قزوین) برنده - رضا محمدعلی پور (اردبیل)
علی زینتی رفاه (قم) - مجید دهقان (فارس) برنده
مهدی هدایی (خوزستان) - مهدی ابراهیمی (قم) برنده

۹۸ کیلوگرم:
سید مصطفی صالحی زاده (خوزستان) برنده - مهدی علیاری (تهران)
امیرحسین میری (کرمانشاه) - علی اکبر حیدری (قم) برنده
سید امیر حسینی (مازندران) برنده - محمد مدرسی (چهارمحال و بختیاری)
محمد یگانه (ایلام) برنده - امید افتخاری اصل (البرز)
امیرحسین میری (کرمانشاه) - سید مصطفی صالحی (زاده) برنده
علی اکبر حیدری (قم) برنده - مهدی علیاری (تهران)
محمد یگانه (ایلام) - سید امیر حسینی (مازندران) برنده
امید افتخاری اصل (البرز) برنده - محمد مدرسی (چهارمحال و بختیاری)
سید امیر حسینی (مازندران) - سید مصطفی صالحی زاده (خوزستان) برنده
محمد یگانه (ایلام) برنده - علی اکبر حیدری (قم)

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج