در ادامه رقابت‌های لیگ جهانی ۲۰۱۷، صربستان، مدافع عنوان قهرمانی و روسیه با شکست برابر حریفان از صعود به نیمه نهایی باز ماندند.

به گزارش خبرگزاری موج، در ادامه مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۷ از ساعت ۲۲:۳۵ تیم‌های برزیل و روسیه در استادیوم باشگاه فوتبال کوریتیبا به مصاف هم رفتند و در پایان پرافتخارترین تیم تاریخ لیگ جهانی توانست با حمایت‌های هواداران خودی سه بر دو روسیه را از پیش رو بردارد.
تیم ملی برزیل با این پیروزی علاوه بر کسب دومین پیروزی خود در مرحله نهایی، با کسب پنج امتیاز مقتدرانه و به عنوان تیم نخست از گروه خود به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت.
از سوی دیگر روسیه که برای صعود تنها به برد برابر برزیل نیاز داشت در پایان با وجود ارائه عمکردی شایسته نتیجه را به حریف نامدار خود واگذار کرد و با دو شکست و کسب یک امتیاز از صعود به مرحله نیمه نهایی باز ماند.
ریکاردو لوکارلی با کسب ۲۵ امتیاز به عنوان امتیازآورترین بازیکن میدان معرفی شد. در سوی دیگر درخشش دیمیتری ولکوف و ماکسیم ژیگالوف با کسب ۱۷ امتیاز نتوانست روس ها را از شکست برابر سلسائو برهاند.
ست‌های این بازی با نتایج ۲۵ بر ۱۸، ۱۸ بر ۲۵، ۲۵ بر ۱۹، ۲۲ بر ۲۵ و ۱۶ بر ۱۴ به سود برزیل پایان یافت.

در مهمترین دیدار، از ساعت ۱:۱۰ بامداد تیم ملی صربستان، مدافع عنوان قهرمانی رو در روی تیم آماده فرانسه رفت و با شکست برابر خروس‌ها وداعی تلخ با لیگ جهانی داشت.
در پایان این جدال حساس و پایاپای، این فرانسوی‌ها بودند که با استفاده از اشتباهات صرب‌ها جریان بازی را در ست پنجم به نفع خود تغییر دادند و سه بر دو به پیروزی رسیدند.
شاگردان نیکولا گربیچ در تیم صربستان به دلیل شکست در بازی نخست برابر آمریکا، برای صعود به جمع چهار تیم تنها به برد برابر  فرانسه نیاز داشتند اما با وجود کشاندن بازی به ست پنجم نتوانستند برابر حریف به پیروزی برسند و با کسب دومین شکست خود وداعی تلخ با لیگ جهانی ۲۰۱۷ داشتند.
شاگردان استفان تیلیه هم به دلیل صعود آمریکا به مرحله نیمه نهایی در بازی برابر صربستان با تمام قوا پا به زمین بازی گذاشتند و با کسب دومین پیروزی‌ به مرحله نیمه نهایی راه یافتند.
استفان بویر با کسب ۲۱ امتیاز عنوان امتیازآورترین بازیکن میدان را کسب کرد ولی در مقابل درخشش آتاناسویج با کسب ۱۸ امتیاز نیز برای پیروزی کافی نبود.
ست‌های این دیدار با نتایج ۲۵ بر ۲۱، ۲۵ بر ۲۰، ۱۷ بر ۲۵ و ۱۸ بر ۲۵ و ۱۵ بر ۱۱ به سود فرانسه پایان یافت.
در ادامه رقابت‌های لیگ جهانی ۲۰۱۷ و از مرحله نیمه نهایی در نخستین دیدار برزیل به مصاف آمریکا می‌رود و در دیگر دیدار فرانسه رو در روی کانادا قرار می‌گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج