فرحناز ارباب گفت: نوجوانان و جوانان کاراته کای کشورمان برای نخستین بار در مسابقات برون مرزی که به میزبانی قزاقستان برگزار می شود شرکت خواهند کرد.

مربی تیم ملی کاراته بانوان در گفت و گو با خبرنگار سرویس ورزشی خبرگزاری موج با اعلام این مطلب افزود: تیم ملی بانوان هشت اردو برگزار کرده است که اردوهای اول 5 روزه و از اردوی چهارم، به صورت منسجم و در هفت روز برگزار شده است.

فرحناز ارباب ادامه داد: نکته ای مثبت این اردوها حضور دکتر تغذیه، روانشناس و بدنساز در کنار تیم است که به جرات می توان گفت این اتفاق برای اولین بار در تیم ملی کاراته بانوان افتاده است.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش در ارتباط با کادر حاضر در اردوها، گفت: هشت مربی در اردوها حضور داشتند تا بتوانیم  با تمام قوا  یک تیم قوی بسازیم، ما در شرایط کنونی در رده نوجوانان سه بازیکن در قسمت کمیته و در رده جوانان چهار بازیکن داریم. 

فرحناز ارباب افزود: نوجوانان ما اولین سالی است که وارد مسابقات برون مرزی می شوند و به همین دلیل هیچ تجربه ای ندارند و به دلیل کم تجربگی بچه ها و بودجه کم، فدراسیون نمی توانست تعداد ورزشکاران تیم را برای اعزام به مسابقات افزایش دهد و به همین دلیل تصمیم گرفتیم مسابقات درون اردویی برگزار کنیم.

وی بیان کرد: برای مسابقات درون اردویی از هفت استان کشور برترین کاراته کاها دعوت شدند که با هزینه شخصی از شهرهای خود به محل مسابقه آمدند و در مسابقات شرکت کردند، داورهای ما نیز بدون دریافت دستمزد در این رقابت ها  داوری کردند.

مربی تیم ملی نوجوانان و جوانان کاراته بانوان کشورمان در پایان گفت: برای نخستین بار تیم ملی کاراته بانوان به مسابقات المپیک راه پیدا کرده است و بانوان کاراته کای ما می توانند در المپیک 2018 به روی تاتامی بروند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج