تصادف شدید دو رکابزن در رقابت‌های توردوفرانس باعث شد یکی از آنها به دلیل شکستگی و دیگری به دلیل دیسکالیفه شدن، شانس ادامه حضور در این تورنمنت را از دست بدهند.

به گزارش خبرگزاری موج رقابت‌های دوچرخه‌سواری توردوفرانس روز گذشته در حالی برگزار شد که تماشاگران شاهد یک تصادف در 200 متر پایانی بودند.

در حالی که رکابزنان به مسافت پایانی نزدیک می‌شدند و سرعت خود را بالا برده بودند، «پیتر ساگان» از اسلواکی اجازه حرکت و سبقت به «مارک کاوندیش» بریتانیایی نداد و به او ضربه زد. این ضربه باعث برخورد شدید کاوندیش با تابلوهای تبلیغاتی اطراف مسیر و مصدومیت شدید او شد، به‌طوری‌که این رکابزن بریتانیایی از ناحیه دست راست دچار شکستگی آرنج شد و عملاً شانس ادامه حضور در این رقابت‌ها را از دست داد، البته کاوندیش تنها رکابزنی نبود که دیگر نمی‌تواند در این تورنمنت حضور داشته باشد. ساگان نیز به دلیل انجام حرکت غیر اخلاقی دیسکالیفه شد.

کاوندیش پس از این اتفاق درباره مصدومیتش گفت: باید انگشت‌های دستم را بخیه بزنم. نمی‌دانم آیا رباط شانه‌ام پاره شده است یا نه و خیلی به این موضوع خوش‌بین نیستم. رابطه‌ام با ساگان خوب است، اما طرفدارش نیستم که در مسیر از دست خود استفاده کند و آرنج بزند. فقط می‌خواهم دلیل آرنج زدنش را بدانم.

پس از این حادثه، ساگان 27 ساله به کنار کاوندیش 32 ساله رفت و از او بابت این اتافق عذرخواهی کرد.
 
 
عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج