رقابتهای جایزه بزرگ جودو چین از فردا جمعه آغاز می شود و محمدرشنوژاد نایب قهرمان سال 2017 آسیا به عنوان اولین نماینده کشورمان به روی تاتامی می رود.

به گزارشخبرگزاری موج این دوره از مسابقات با حضور 226 جودوکار از 26 کشور به مدت سه روز برگزار خواهد شد که تیم 5 نفره کشورمان بعد از دو هفته تمرین در «کودوکان» ژاپن، راهی چین شده از فردا در این رقابتها شرکت می کند.

بر اساس قرعه کشی انجام شده محمدرشنونژاد جمعه نهم تیرماه در روز نخست مسابقات و در وزن ۶۰- کیلوگرم در میان 21 جودوکار دور نخست استراحت دارد و سپس به مصاف برنده جمهوری چک و هلند می رود. وی در صورت برتری برای صعود به نیمه نهایی باید با یکی از جودوکاران ژاپن، مجارستان و چین پیکار می کند.

شنبه دهم تیرماه مبارزات مبارزات دو وزن ۷۳- کیلوگرم و ۸۱- کیلوگرم برگزار می شود که سه جودوکار از ایران به روی تاتامی می روند. در وزن ۷۳- کیلوگرم مهدی فتحی پور دور نخست با «جاکوب جاسمنیک» از جمهوری چک دیدار می کند. وی در صورت برتری باید با جودوکاری از چین مبارزه کند.

محمد محمدی بریمانلو دیگر نماینده کشورمان در این وزن ابتدا با «آیدین دارتیف» از قزاقستان مبارزه می کند و در صورت پیروزی به مصاف اکراین می رود. در این وزن 24 جودوکار حضور دارند.

در وزن ۸۱- کیلوگرم که 22 جودوکار ثبت نام کرده اند، سعید ملایی دور نخست استراحت دارد و سپس با برنده چین و گرجستان پیکار می کند.

وحید نوری نیز یکشنبه در آخرین روز رقابتها و در وزن ۹۰- کیلوگرم ابتدا جودوکار کشور میزبان را پیش رو دارد و سپس با برنده مغولستان و کره جنوبی مبارزه می کند. در این وزن 14 جودوکار حضور دارند.

تیم ملی جودو ایران برای حضور در رقابتهای جهان خود را آماده می کند و به عنوان یک دیدار تدارکاتی در رقابتهای چین شرکت کرده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج