استفاده از فناوری بازبینی تصاویر در جام کنفدراسیون‌ها ۲۰۱۷ روسیه مثبت بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از آس، استفاده از فناوری بازبینی تصاویر همیشه با انتقادات زیادی همراه بوده است؛ فناوری که قرار است در جام جهانی ۲۰۱۸ نیز استفاده شود مخالف و موافقان زیادی دارد. فیفا در جام کنفدراسیون‌ها که از شنبه هفته گذشته به میزبانی روسیه آغاز شد از این فناوری به صورت آزمایشی بهره برد که موفقیتش بیشتر از چیزی بود که تصور می‌شد.

در این بازی‌ها همه چیز در اختیار داوارن است و با استفاده از ویدئو چک تاکنون سه گل مردود اعلام شده است. همچنین تصمیم داور در اعلام کردن سه گل آفساید درست بود. داوران سعی می‌کنند که بهترین قضاوت را داشته باشند اما این تکنولوژی باعث می‌شود عدالت برقرار شود.

آخرین صحنه مشکوک به بازی دیروز (شنبه) مکزیک و روسیه بر می‌گردد که اکتور مورنو در محوطه جریمه به توپ رسید و گل سوم تیمش را به ثمر رساند. بازی ۳ بر یک به نفع آزتک‌ها شد اما بلافاصله با دیدن دوباره تصاویر مشخص شد که این گل در شرایط آفساید به ثمر رسیده است.

پیش از این نیز ویدئو چک باعث شده بود که تصمیمات اشتباه درست شوند. نخستین بار این اتفاق در بازی مکزیک و پرتغال رخ داد. در دقیقه ۲۱ این دیدار نانی پرتغال را پیش انداخت اما در ویدئو چک مشخص شد که گل در شرایط آفساید به ثمر رسیده است. در بازی شیلی و کامرون ادو وارگاس گلزنی کرد اما داور آن را پس از بازبینی تصاویر مردود اعلام کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج