نمایندگان ایران با کسب پیروزی‌های لازم موفق به صعود به مرحله یک شانزدهم نهایی مسابقات قهرمانی جهان تکواندو شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ از صبح دیروز (شنبه) با حضور ۹۷۳ تکواندوکار از ۱۸۳ کشور در سالن «تی‌وان آرنا» موجو آغاز و تا روز جمعه (۹ تیرماه) ادامه خواهد داشت.

امروز (یک‌شنبه) ناهید کیانی در وزن ۴۹- کیلوگرم و مسعود حجی زواره در وزن ۷۴- کیلوگرم رو در روی رقبایشان قرار می‌گیرند.

حجی زواره پس از یک دور استراحت مقابل «بریان جوزف» از موریس قرار گرفت و در راند دوم و در دیداری یک‌طرفه مقابل این تکواندوکار با نتیجه ۲۲ بر صفر پیروز شد و به مرحله بعد صعود کرد.

نماینده وزن ۷۴- کیلوگرم ایران در دومین دیدار خود به مصاف «محمد فهیم» از پاکستان رفت و با نتیجه ۲۲ بر ۶ توانست این هوگوپوش را مغلوب خویش سازد و به مرحله بعد صعود کند.

کاپیتان تیم‌ملی ایران در ادامه «دمیر فجزیک» از صربستان را پیش رو دارد.

ناهید کیانی در وزن ۴۹- کیلوگرم و مسعود حجی زواره در وزن ۷۴- کیلوگرم رو در روی رقبایشان قرار می‌گیرند.

کیانی در اولین مبارزه مقابل «هدی ایت اوآلی» از مراکش قرار گرفت و توانست با نتیجه ۱۲ بر ۶ این حریف مراکشی را شکست داده و راهی دور بعد رقابت‌ها شود.

نماینده وزن ۴۹- کیلوگرم ایران در دومین دیدار خود مقابل «یاسمینا عزیز» تکواندوکار با تجربه فرانسوی، دارنده مدال نقره و برنز گرندپری در سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵، نقره و برنز قهرمانی اروپا در سال‌های ۲۰۱۵، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۰، برنز قهرمانی نوجوانان جهان ۲۰۱۰ و طلای قهرمانی نوجوانان اروپا ۲۰۰۹ توانست در دیداری حساس و نفس گیر نتیجه را ۱۴ بر ۱۳ به نفع حود به پایان برساند.

این تکواندوکار فرانسوی در المپیک ریو ۲۰۱۶ و همچنین مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۵ نیز حضور داشته اما موفق به کسب مدال نشده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج