تیم ملی زیر ۱۶ سال از روزهای آینده زیر نظر عباس چمنیان تمرینات خود را در کمپ تیم‌ها ملی آغاز می‌کند. تیم ملی زیر ۱۹ سال نیز احتمالا کار خود را با اوسیانو کروز آغاز خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، دور جدید رقابت‌های مقدماتی زیر ۱۶ سال فوتبال آسیا، از شهریور ماه سال جاری آغاز می‌شود و دور مقدماتی به میزبانی تیم‌های صدرنشین گروه‌های چندگانه انجام خواهد شد. تیم ملی ایران هم به عنوان صدرنشین با تیم‌های افغانستان، بوتان، قرقیزستان و لبنان هم گروه شده و از ۲۵ شهریور در همدان میزبان این تیم‌ها خواهد بود و تنها در صورت صدرنشینی راهی مرحله نهایی خواهد شد که سال آینده برگزار می‌شود.

هدایت این تیم را کماکان عباس چمنیان بر عهده خواهد داشت. در واقع چمنیان ابتدا تیم ملی زیر ۱۶ سال را در مرحله مقدماتی قهرمانی آسیا هدایت می‌کند و سپس به همراه تیم ملی زیر ۱۷ سال، مهرماه در جام جهانی نوجوانان شرکت می‌کند.

در مدتی که تمرین‌های تیم ملی زیر ۱۷ سال به دلیل امتحانات تعطیل بود، دو مرحله اردوی استعدادیابی در شهرهای ایران برگزار شد و در حال حاضر ۷۰ بازیکن باید در کمپ تیم‌های ملی مرحله نهایی حاضر شوند. در نهایت یک تیم ۲۵ نفره از این بازیکنان آماده رقابت‌های قهرمانی آسیا خواهد شد.

طبق برنامه ریزی کی‌روش برای تیم‌های ملی رده‌های پایه، مرحله استعدادیابی تیم ملی زیر ۱۳ سال هم در حال برگزاری است و در نخستین جلسه رسمی کمیته فنی، درباره سرمربی این تیم هم تصمیم‌گیری خواهد شد تا پروسه پرورش استعدادهای‌ فوتبال از سنین ابتدایی انجام شود.

درباره تیم ملی جوانان هم هنوز گزینه نهایی اعلام نشده اما بازی‌های مرحله مقدماتی قهرمانی آسیا در رده زیر ۱۹ سال، آبان ماه سال ۹۶ به میزبانی ایران در مشهد برگزار می‌شود و به گفته تاج یکی از دستیاران کی‌روش، عهده‌دار این سمت خواهد شد. اوسیانو کروز دستیار پرتغالی کی‌روش نزدیک‌ترین گزینه برای هدایت این تیم است. البته هنوز مراحل استعدادیابی برای این تیم آغاز نشده و در هفته‌های آینده انجام می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج