با برگزاری رقابت‌های مرحله مقدماتی وزن ۵۴- کیلوگرم مسابقات تکواندو قهرمانی جهان، مدال برنز آرمین هادی‌پور قطعی شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سایت فدراسیون تکواندو، بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان 2017 از ساعت 4:30 بامداد (به وقت تهران) امروز (شنبه) با حضور 973 تکواندوکار از 183 کشور و با برگزاری مبارزات مرحله مقدماتی وزن 54- کیلوگرم در گروه مردان و 46- کیلوگرم در گروه زنان در سالن «تی وان آرنا» شهر موجو آغاز شد که در روز نخست از ایران تنها در گروه مردان نماینده داشتیم.

آرمین هادی‌پور، نخستین نماینده ایران در این مسابقات در اولین گام رو در روی «آنشومن پاراشار» تکواندوکار هندوستانی قرار گرفت و با نتیجه 31 بر 5 توانست در راند دوم مقتدرانه پیروز شده و به مرحله بعد صعود کند.

نماینده وزن 54- کیلوگرم کشورمان در دومین دیدار خود به مصاف «سالومون دمسه» نماینده اتیوپی رفت و در مبارزاتی حساس با نتیجه 22 بر 15 هوگوپوش این کشور را شکست داد و راهی مرحله بعد شد.

وی در پیکار سوم با «رینالدی اتمانگارا» از اندونزی (دارنده مدال برنز قهرمانی آسیا 2014) مبارزه کرد و توانست با شکست (24 بر 3) این هوگوپوش به مرحله یک‌هشتم نهایی راهی پیدا کند.

آرمین در مرحله چهارم با «مورات لاچوری» از بلژیک (قهرمان اروپا در سال 2016 و نایب قهرمان دانشجویان در سال 2015) مبارزه کرد که در پایان توانست با نتیجه 17 بر 9 این تکواندوکار را از دور رقابت‎ها خارج کرده و با راهیابی به مرحله نیمه نهایی مدال برنز خود را قطعی کند.

مبارزات نیمه نهایی و فینال این رقابت‌ها فردا (یکشنبه) از ساعت 14:30 پیگیری می‌شود.

تیم ملی کشورمان در بخش مردان با هدایت مهدی بی باک (سرمربی)، علیرضا نصر آزادانی و هادی افشار (مربی) به مصاف رقابیشان می‌روند.

این رقابت‌های G12 است که به نفر اول 120 امتیاز، نفر دوم 72 امتیاز، نفرات سوم 43.20 امتیاز در راستای کسب سهمیه المپیک تعلق می‌گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج