معاون توسعه ورزش حرفه ای و قهرمانی وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد که برگزاری اردوهای برون مرزی بدون بازی های تدارکاتی و صرفا برای برگزاری کمپ تمرینی به منظور صرفه جویی در هزینه ها ممنوع است.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدرضا داورزنی که در جلسه مشترک روسای فدراسیون های ورزشی و مدیران ستادی با مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان سخن می گفت، این مطلب را اعلام کرد.

سیدعلی آقازاده سرپرست معاونت پشتیبانی و توسعه منابع انسانی نیز در این جلسه گفت: با توجه به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال 96، باید طوری برنامه ریزی کنیم تا اکثر فعالیت های ورزشی گردشگری، مسابقات، افتتاح ها و همایش ها را در سال 2018 در تبریز برگزار کنیم.

وی پیشنهاد کرد جلسه بعدی نشست مشترک روسای فدراسیون ها با وزیر و معاونان وزارت ورزش و جوانان نیز در تبریز برگزار شود.

آقازاده سپس از فدراسیون های بسکتبال، ناشنوایان، نابینایان و کارگری که قانون بازنشسته ها را عملیاتی کردند، تشکر کرد و افزود: هنوز در 10 فدراسیون بازنشسته داریم که اطلاعی از اقدامات آنها نداریم و باید زودتر وزارت ورزش را در جریان بگذارند.

** دعوت رسمی رئیس جمهوری ترکمنستان از روحانی برای مراسم افتتاحیه بازی های داخل سالن آسیا

شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک نیز که به نمایندگی از کمیته ملی المپیک در نشست روسای فدراسیون ها با وزیر و معاونان وزارت ورزش و جوانان شرکت کرده بود، گزارشی از وضعیت اعزام کاروان ایران به پنجمین دوره بازی های داخل سالن آسیا، ارائه کرد.

این مسابقات قرار است از 26 شهریور ماه الی 5 مهر ماه سال جاری در ترکمنستان برگزار شود.

شهنازی توضیح داد: این مسابقات با حضور 69 کشور از آسیا و اقیانوسیه برگزار می شود و کاروان ایران قرار است با حدود 400 ورزشکار در 17 رشته در این مسابقات شرکت کند. 

رئیس جمهور ترکمنستان به صورت رسمی از دکتر روحانی برای حضور در افتتاحیه این مسابقات دعوت به عمل آورده است.

فرشید ارمیان رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی نیز در این جلسه گزارش اجمالی در خصوص فعالیت این فدراسیون در خصوص مسابقات تابستانی دانش آموزان و جشنواره بازی های بومی محلی ارائه کرد. به گفته ارمیان جشنواره تابستانی دانش آموزی قرار است در 11 استان و با حضور 12 هزار 278 دانش آوز ورزشکار دختر و پسر در مقاطع مختلف برگزار شود.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج