رقابت‌های شطرنج قهرمانی غرب آسیا در حالی به میزبان کشورمان برگزار خواهد شد که فدراسیون آسیا تغییراتی در قوانین برگزاری ایجاد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، رقابت‌های شطرنج قهرمانی غرب آسیا که در آن سهمیه حضور در مسابقات قهرمانی جهان توزیع می‌شود، طی روزهای 29 ژوئن تا 8 جولای (3 تا 12 تیر) به میزبانی کشورمان و در محل فدراسیون شطرنج ایران برگزار خواهد شد.

در این رقابت‌ها 13 کشور در بخش مردان و 12 کشور در بخش بانوان نماینده دارند که سهمیه هر کشور در هر بخش یک نماینده است. البته این سهمیه برای ایران به عنوان میزبان مسابقات متفاوت در نظر گرفته شده و کشورمان می‌تواند 5 نماینده در بخش مردان و 3 نماینده نیز در بخش بانوان داشته باشد.

ایران، قطر، یمن، سوریه، کویت، اردن، بحرین، فلسطین، لبنان، عراق، امارات، عربستان و عمان کشورهایی هستند می‌توانند نمایندگانی را به این تورنمنت اعزام کنند.

در آستانه برگزاری این رقابت‌ها فدراسیون شطرنج آسیا تغییراتی در قوانین برگزاری ایجاد کرده است. طبق تصمیم جدید، قرار است مسابقات به صورت آزاد برگزار شود. این بدان معناست که حضور شطرنج‌بازان هر کشور محدود به سهمیه اعلام شده نخواهد بود و هر کسی که بتواند ورودی 150 دلاری را بپردازد، می‌تواند در این تورنمنت شرکت کند. البته برای مردان ریتینگ بالای 1800 و برای بانوان ریتینگ بالای 1600 در نظر گرفته شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج