مصوبات جلسه شورای فنی کشتی‌های سنتی فدراسیون کشتی اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، جلسه شورای فنی کشتی‌های سنتی فدراسیون کشتی روز یکشنبه 21 خردادماه در محل خانه کشتی تهران برگزار شد.

مصوبات این نشست به شرح زیر است:

1-  ابتداء جلسه در خصوص شرح وظایف اعضای شورای فنی مباحث لازم ارائه و در پاسخ به سوالات توضیحات مورد نظر اعلام  شد. هریک از اعضاء بنا به حوزه تخصصی خود، پیرامون رشته کشتی سنتی مربوطه مطالبی را عنوان نمودند.

2-  در خصوص گراپلینگ مقرر شد با دعوت از مربیان و داوران واجد شرایط به عنوان مدرس از سوی اتحادیه جهانی کشتی (کمیته گراپلینگ)، ابهامات موجود در ضوابط و قوانین و نیز نواقص فنی این رشته در میان داوران و مربیان فعال کاهش یابد.

3-  مقرر گردید با توجه به ضرورت توجه به رده سنی  نوجوانان (رده سنی پایه)، فدراسیون کشتی نسبت به برگزاری رقابت های قهرمانی کشور در رده سنی نوجوانان و جوانان در رشته هایی از کشتی سنتی که آمادگی فعالیت در این رده سنی را دارند، در اولین فرصت مناسب اقدام نماید. (آلیش و چوخه)

4-  مقرر گردید در مردادماه سال جاری، نسبت به برگزاری رقابت های انتخابی تیم ملی گراپلینگ اقدام گردد (مردان)

5-  مقرر گردید اعضاء تیم های ملی آلیش (آزاد و کلاسیک) ، ترکمن گوراش (آزاد و کلاسیک) و قزاق کوراش با حضور جناب آقای مومنی و سرکار خانم منظمی، و اعضای ذیربط در شورای فنی بررسی و حداکثر تا انتهای وقت اداری روز 22/3/96 معرفی گردند.

6-  وفق نظام نامه فنی، از سوی رئیس فدراسیون، جناب آقای مومنی به عنوان مدیر تیم های ملی کشتی های سنتی معرفی گردید. در کشتی‌های سنتی بانوان فعلاً سرکار خانم دکتر منظمی به عنوان نایب رئیس امور مدیریتی کشتی های سنتی بانوان را دنبال می نماید، و در زمان مناسب فرد واجد شرایطی را در این مسئولیت به شورای فنی معرفی خواهند نمود.

7-  آقای مومنی به عنوان مدیر تیم های ملی کشتی های سنتی ، آقای دکتر امین رشید لمیر را به عنوان سرمربی تیم های ملی کشتی آلیش ، ترکمن گوراش ، قزاق کوراش معرفی نمود. همچنین جناب آقای شکری به عنوان سرپرست تیم ملی گراپلینگ، و آقای علی صحرایی به عنوان سرپرست تیم های آلیش، ترکمن گورش و قزاق کوراش و آقای عبدالرضا کارگر به عنوان سرمربی کشتی پهلوانی، معرفی شدند. افراد فوق الذکر مسئولیت های مربوطه را تا انتهای رقابت های جهانی و قاره ای سال جاری به عهده خواهند داشت.

8-  مقرر گردید سرمربیان مربوطه در جلسه آینده نسبت به معرفی کادر های فنی ذیربط اقدام نمایند.

9-  مقرر گردید در گراپلینگ، فدراسیون کشتی نسبت به پیگیری و حضور سرمربی خارجی واجد شرایط در بانوان و مردان اقدام نماید.

10-  بنابه اعلام سرکار خانم منظمی مقرر گردید سرکار خانم فراست مبتدی و سرکار خانم حسینی به ترتیب در رشته های آلیش و ترکمن گوراش و در رشته گراپلینگ به عنوان مربی ارشد فعالیت نمایند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج