سه نماینده بانوی سابریست ایران با قبول شکست برابر حریفان خود در مرحله یک سی و دوم نهایی به تلاش خود در مسابقات قهرمانی شمشیربازی آسیا پایان دادند.

به گزارش خبرگزاری موج، شمشیربازی ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا با چهار نماینده نجمه سازنچیان،کیانا باقرزاده، فائزه رفیعی و پریماه برزگر در بخش سابر بانوان شرکت کرد که سه نماینده از چهار نماینده بانوی ایرانی موفق شدند تا مرحله یک سی و دوم نهایی بالا رفته و با قبول شکست مقابل حریفان خود از گردونه رقابت‌ها کنار رفتند.

در ابتدای راه کیانا باقرزاده با 2 پیروزی، پریماه برزگر با 2 پیروزی، نجمه سازنچیان با یک برد و فائزه رفیعی با چهار برد مقابل حریفان خود به مرحله یک شصت و چهارم راه پیدا کردند که در این مرحله هم باقرزاده با شکست حریف تایلندی خود به مرحله یک سی و دوم راه پیدا کرد. سازنچیان به مصاف حریفی از چین تایپه رفت و با شکست این شمشیرباز به مرحله یک سی و دوم صعود کرد. فائزه رفیعی نیز به دلیل چهار پیروزی در این مرحله استراحت کرد و پریماه برزگر با شکست مقابل حریفی از چین تایپه حذف شد.

در مرحله یک سی و دوم فائزه رفیعی در مقابل شمشیرباز هندی شکست خورد و به مرحله یک شانزدهم صعود نکرد. نجمه سازنچیان نیز مقابل حریف کره‌ای خود شکست خورد و از صعود به مرحله یک شانزدهم نهایی بازماند. کیانا باقرزاده سومین بانوی سابریست ایران در این رقابت‌ها هم نتیجه را به شمشیربازی از کشور ژاپن واگذار کرد و به مرحله بعدی راه پیدا نکرد.

به این ترتیب سابر بانوان ایرانی با صعود سه نماینده به مرحله یک سی و دوم نهایی و شکست مقابل حریفان رنکینگ‌دار و با تجربه به کار خود در این رقابت‌ها پایان داد.

مسابقات قهرمانی شمشیربازی آسیا از تاریخ 25 تا 30خردادماه به میزبانی هنگ‌کنگ در حال برگزاری است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج