اتحادیه جهانی کشتی دلیل کم شدن سهمیه های ایران رشته در بازیهای المپیک را در راستای توافقات سال 2013 برای حذف نشدن کشتی از المپیک اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سایت اتحادیه جهانی کشتی، این هفته کمیته بین المللی المپیک اعلام کرد که در برنامه بازیهای المپیک 2020 توکیو چندین تغییر بوجود آمده که کم شدن 56 سهمیه المپیک در کشتی از جمله آنها بوده است. این کم شدن سهمیه ها بخشی از توافقات سال 2013 برای بازگرداندن کشتی به بازیهای المپیک 2020 بوده است.

نناد لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی در این باره گفت: " همواره می دانستیم که رای دادن به ورزش ما برای بازگشت به بازیهای المپیک، به معنی تکامل و تبدیل شدن به یک عضو متعهد و فعال جنبش المپیک است. این تغییرات به بازیهای المپیک کمک می کند که به اهداف در نظر گرفته شده برای المپیک 2020 نزدیک تر شود."

کشتی در اولین دوره مدرن بازیهای المپیک در سال 1986 جزو این بازیها بوده و از المپیک 1904 تاکنون در تمامی ادوار آن حضور د اشته است. بازیهای المپیک 2016 ریو نیز موفق ترین دوره تاریخ کشتی از لحاظ شکسته شدن رکورد تماشاگر از طریق تلویزیون و آنلاین بوده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج