سباستین کو، رییس فدراسیون جهانی دوومیدانی اعلام کرد که یوسین بولت به عنوان محمد علی دوومیدانی از این رشته خداحافظی می‌کند و به عنوان بهترین دونده جهان کفش‌هایش را می‌آویزد.

به‌ گزارش ‌خبرگزاری موج به نقل از AFP، سباستین کو روز شنبه در استادیوم کینگستون حاضر بود و آخرین مسابقه دو یوسین بولت در جامائیکا را از نزدیک تماشا کرده بود.

بولت قرار است بعد از مسابقات قهرمانی جهان در لندن بازنشسته شود.

کو درباره آخرین مسابقه بولت در جامائیکا، گفت‌: همه می‌دانستند که این یک لحظه مهم خواهد بود. وقتی شخصی در خانه مسابقه می‌دهد همین طور است. من حس می‌کردم که مردم احساس و شوق خاصی دارند و من شاهد این صحنه‌ها بودم.

بولت در آخرین مسابقه ۱۰۰ متر در جامائیکا رکورد ۱۰ ثانیه و سه صدم ثانیه را بر جای گذاشت و مقابل ۳۰ هزار تماشاگر قهرمان شد.

سباستین کو در ادامه‌ درباره شباهت بولت با محمد علی گفت‌: بولت کاریزمایی دارد که من تاکنون در دوومیدانی ندیده‌ام. فقط زمان محمد علی چنین چیزی را دیده‌ام. زمانی که محمد علی از ورزش رفت همین طور بود. بوکسورهای بسیار زیادی آمده‌اند و رفته‌اند اما هیچ کدام به سطح محمد علی نرسیده‌اند. کمی به این مساله فکر کنید شخصی در اوایل سی سالگی قرار دارد و تمامی مدال‌های المپیک را گرفته و رکوردها را در دست دارد. بنابراین او دیگر کاری برای انجام دادن ندارد. خیال او راحت است. او همیشه یک گنجینه ملی خواهد بود و همین کافی است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج