فوتبال دوستان بعد از صعود ایران به جام جهانی، مقایسه جالبی بین گل های زده شده در ادوار مختلف می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، تیم ملی فوتبال ایران برای پنجمین بار به جام جهانی صعود کرد. اولین گل صعود ایران را غفور جهانی به استرالیا زد تا تیم ملی جواز حضور در جام جهانی ۱۹۷۸ کسب کند. پس از آن کریم باقری و خداداد عزیزی گل‌های ایران را مقابل استرالیا به ثمر رساندند تا نام غزال تیزپای ایرانی بر سر زبان‌ها بیفتد. در مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۶، محمد نصرتی با ضربه سر دروازه بحرین را باز کرد و ایران را به جام جهانی فرستاد. رضا قوچان‌نژاد نیز با به ثمر رساندن گل صعود ایران مقابل کره جنوبی و رسیدن ایران به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، لقب یوز آسیایی را به خود اختصاص داد. حال بعد از گذشت چهار سال و رسیدن به مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، فرصت دوباره‌ای برای شاگردان کی‌روش به وجود آمد و این بار سردار آزمون و مهدی طارمی ستاره‌های جدید فوتبال ایران با درخشیدن مقابل ازبکستان، عنوان «اسب تیزرو» را از سوی جواد خیابانی دریافت کردند!

اما در بین تمام گل‌هایی که منجر به جهانی شدن فوتبال ایران شده، گل‌های خداداد عزیزی و سردار آزمون از نظر فوتبال دوستان شباهت زیادی به یکدیگر دارد. هر دو با پاس داخل عمق صاحب توپ شده و با فریب دروازه‌بان، توپ را به تور دروازه می‌چسبانند.

گل مهدی طارمی نیز بی‌شباهت به گلی که قوچان نژاد مقابل کره جنوبی به ثمر رساند، نیست. از این جهت که هر دو با از پیش رو برداشتن بازیکن مقابل، توپ را به دور از دستان دروازه‌بان حریف به گوشه دروازه هدایت کردند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج