دولت چین قصد دارد که در سفر اینفانتینو به این کشور از آمادگی خود برای برعهده گرفتن میزبانی جام جهانی ۲۰۳۰ سخن به میان آورد.

به‌ گزارش ‌خبرگزاری موج ‌به نقل از الشرق الاوسط، چین در این دو، سه سال اخیر هزینه‌های هنگفتی را صرف فوتبال کرده است و باشگاه‌های سرشناس چینی با جذب بازیکنان بزرگ قاره سبز به دنبال جلب توجه و پویا کردن لیگ خود هستند.

چین با تقویت لیگ خود می‌خواهد  زمینه را برای گرفتن میزبانی بزرگ‌ترین رویداد فوتبالی در جهان مهیا کند. آن‌ها به دنبال گرفتن میزبانی جام جهانی فوتبال هستند.

روزنامه الشرق الاوسط نوشت که جیوانی اینفانتینو قرار است که به چین سفر کند تا نشستی با رئیس جمهور این کشور در کاخ ریاست جمهوری داشته باشد.

قرار است که در این نشست چین از خواسته خود برای بر عهده گرفتن میزبانی جام جهانی سخن به میان آورد. با توجه به این که جام جهانی ۲۰۲۲ در قاره آسیا برگزار می‌شود  دیگر کشوری از این قاره نمی‌تواند برای برعهده گرفتن میزبانی جام جهانی ۲۰۲۶ درخواست میزبانی دهد و چین خود را آماده می‌کند تا برای بر عهده گرفتن میزبانی جام جهانی ۲۰۳۰ پیشنهاد دهد و باید دید که در نهایت آنها رای خواهند آورد یا نه.

تیم‌ ‌ملی فوتبال چین در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با ایران همگروه بود اما با توجه به کسب نتایج ضعیف هیچ شانسی برای صعود به روسیه ندارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج