با پایان یافتن رقابت‌های مرحله‌ی گروهی رقابت های جهانی بسکتبال با ویلچر جوانان، انگلستان به عنوان حریف ایران در مرحله یک هشتم نهایی مشخص شد.

به‌ گزارش ‌خبرگزاری موج، تیم‌ ‌ملی کشورمان که در جایگاه چهارم گروه یک رقابت‌های جهانی بسکتبال با ویلچر جوانان قرار گرفته بود، روز چهارشنبه، ساعت ۱۲ به وقت محلی تورنتو، مقابل تیم انگلستان که در جایگاه نخست گروه دو قرار دارد، به میدان می‌رود.

در صورت پیروزی نمایندگان کشورمان در دیدار فردا، ایران به جمع چهار تیم در مرحله‌ی یک چهارم نهایی خواهد پیوست و در غیر این صورت برای کسب مقام پنجم تا هشتمی به مصاف حریفان می‌رود.

تیم‌ ‌ملی ایران در رقابت‌های مرحله‌ی گروهی مقابل تیم‌های استرالیا، برزیل و ایتالیا به پیروزی دست یافت و از تیم‌های کانادا و ترکیه نیز شکست خورد.

بر این اساس از گروه یک تیم‌های کانادا، استرالیا، ایران و ترکیه و از گروه دو تیم‌های انگلستان، ژاپن، فرانسه و آلمان به مرحله‌ی حذفی راه یافتند.

تیم‌ ‌ملی ایران با ترکیب امیررضا احمدی (ایلام)، مهدی ماندگار (هرمزگان)، علی کریمی (اصفهان)، مجتبی کمالی ( فارس)، محمد حسن سیاری، همایون عسگری مهرآبادی، مهدی عباسی (مرکزی)، پیمان میزان، حسنعلی کعبی عمیر، سید مهدی موسوی (تهران)، رضا عیوضی (قم) و با هدایت حسن پالار، سرمربی تیم ملی و به سرپرستی هادی رضایی، در این مسابقات حضور یافته است.

رقابت‌های جهانی کانادا در مرحله‌ی گروهی با حضور تیم‌های ایران، استرالیا، ترکیه، کانادا، برزیل و ایتالیا در گروه یک و تیم های انگلستان، آلمان، ژاپن، آمریکا، فرانسه و آفریقای جنوبی در گروه دو دنبال شد و از فردا مسابقات مرحله‌ی بعد بر اساس جداول پیش‌بینی شده برگزار خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج