نایب رئیس فوتبال بانوان الویت فدراسیون را پرداختن به تکلیف تیم ملی فوتبال بزرگسالان بانوان بیان کرد تا شاهد حضور موفق بانوان ملی پوش در رویدادهای پیش‌رو باشیم.

به گزارش خبرگزاری موج، روز گذشته سرمربیان تیم‌های ملی زیر ۱۶ و ۱۴ سال فوتبال مشخص شدند و کتایون خسرویار و معصومه جهان‌چی هدایت این دو تیم را بر عهده گرفتند.

لیلا صوفی‌زاده پس از انتخاب سرمربیان تیم‌های ملی زیر ۱۶ و۱۴ سال فوتبال بانوان درباره شرایط تیم‌ ‌ملی بزرگسالان، بیان‌ کرد: بعد از این دو رده، موضوع اولویت فدراسیون پرداختن به تکلیف تیم‌ ‌ملی فوتبال بزرگسالان بانوان و وضعیت فعالیت آن برای حضوری موفق در رویدادهای پیش‌رو خواهد بود.

نایب رئیس فوتبال بانوان درباره وضعیت تیم ملی جوانان نیز، بیان‌ کرد: اردوهای تیم‌ ملی جوانان از تیر ماه سال جاری به صورت مستمر آغاز خواهد شد و پیش‌بینی حضور در یک تورنمنت دوستانه رسمی انجام شده است که ظرف یکی، دو ماه آینده قطعیت آن مشخص خواهد شد،  که در صورت عملی شدن، این دیدار دوستانه در اواخر شهریورماه در کشور چین برگزار خواهد شد.

او درباره وضعیت تیم‌ ‌ملی فوتبال در رنکینگ فیفا، اظهار کرد: وضعیت تیم‌ ‌ملی در رنکینگ فیفا بستگی به حضور سایر کشورها در رقابت‌ها، کسب نتایج و سایر امتیازات متفاوت  مانند میزبانی مسابقات دوستانه و عوامل مختلف دیگر دارد.  امیدواریم روند پیشرفت بانوان را با برنامه‌ریزی‌های بلند مدت دنبال کنیم و جایگاه تیم‌ ‌ملی را از رده سیزدهم آسیا به کسب جایگاه بهتر ارتقا بخشیم.

صوفی‌زاده درباره تیم‌ ‌ملی فوتسال بانوان نیز تصریح کرد: تکرار عنوان قهرمانی آسیا حق این تیم است و ارتقای جایگاه آن در رده‌بندی جهانی نیز از اهداف مهم فدراسیون فوتبال است که قطعا مسوولیت ما را در مقابل روند رشد تیم‌ ‌ملی فوتسال سنگین‌تر خواهد کرد. حضور در تورنمنت بین‌المللی روسیه محکی برای ارزیابی عملکرد بازیکنان و کادرفنی تیم‌ ‌ملی بوده است که قطعا بررسی روند رشد یا نزول این تیم چه به لحاظ فنی و چه به لحاظ مدیریتی در کمیته‌ فنی فوتسال و بانوان پیگیری شده است. موفقیت این تیم جزو اهداف و وظایف فدراسیون فوتبال است که در حال‌ پیگیری هستیم. 

او با اشاره به رقابت‌های داخل سالن آسیا خاطرنشان کرد: سه ماه تا برگزاری بازی‌های داخل سالن المپیک آسیایی زمان داریم که با حضور یک مشاور فنی مجرب در جهت تقویت تیم‌ ‌ملی، امیدوار به درخشش بانوان فوتسالیست در این بازی‌ها هستیم. در دوره گذشته تیم ایران عنوان نایب قهرمانی را به دست آورد و ژاپن قهرمان این رقابت‌ها شد. امیدواریم که بازیکنان با حضوری موفق بتوانند پرچم پر افتخار جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز در آورند.

صوفی‌زاده درباره برنامه‌های فدراسیون برای حضور موفق تیم‌ ‌ملی فوتسال در بازی‌های داخل سالن آسیا، بیان‌ کرد: از تیم‌ ‌ملی فوتسال بانوان کاستاریکا برای دیدار با ایران دعوت کرده‌ایم و هم‌چنین پیش‌بینی بازی با بانوان فوتسال ایتالیا نیز جزو برنامه‌های ما است.

او در ادامه‌ اظهار کرد: بهره‌گیری از دانش فنی و به روزِ بهترین مدیر فنی داخلی، برای ارتقای سطح تیم‌ ‌ملی و برگزاری اردوهای مستمر و بدنسازی خوب از دیگر برنامه‌های فدراسیون است.

نایب رئیس فوتبال بانوان درباره رقابت‌های قهرمانی آسیا نیز، گفت‌: بعد از برگزاری بازی‌های داخل سالن آسیا اردوها به صورت مستمر زیر نظر کادرفنی، مدیر فنی و با دقت نظر از جانب کمیته‌ فنی و کمیته‌ بانوان پیگیری خواهد شد تا بار دیگر شاهد افتخار آفرینی ملی‌پوشان فوتسال ایران و تکرار قهرمانی در آسیا باشیم.

او در پایان بیان‌ کرد: پیش‌بینی بازی‌های دوستانه با کشورهای مطرح آسیایی و بازی با تیم‌ ‌ملی فوتسال روسیه در بهمن ماه سال جاری از دیگر برنامه‌های پیش‌رو است. ضمن این که حضورِ هم‌زمان بازیکنانِ تیم‌ ‌ملی در تیم‌های باشگاهی فصل ۹۷ – ۹۶ و دست و پنجه نرم کردن با مسابقات جزیی از برنامه‌های تیم‌ ‌ملی خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج