رئیس فدراسیون قایقرانی، از اعزام 170 ورزشکار تحت پوشش این فدراسیون به رقابت‌های قهرمانی آسیا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، غلامرضا امینی عصر امروز در مجمع انتخابات هیأت قایقرانی استان زنجان با بیان اینکه خوشبختانه امروز شاهد نهادینه شدن فرهنگ وفاق در جامعه قایقرانی به‌ویژه به هنگام برگزاری مجامع انتخاباتی هستیم، افزود: با توجه به اینکه 120 مدال در این رشته در المپیک توزیع می‌شود، لذا همین امر باعث شده تا کمیته ملی المپیک نگاه ویژه‌ای به این رشته ورزشی داشته باشد.

وی با یادآوری اینکه در سال گذشته برای اعزام 75 مورد برنامه‌ریزی شده بود که خوشبختانه همه اعزام‌ها محقق شد، تصریح کرد: رشته قایقرانی با محیط زیست هم‌خوانی دارد، اما با این اوصاف گاهی مسوولان وزارت نیرو احساس می‌کنند که این رشته باعث آلودگی در آب می‌شود، در حالی که قایق‌های این رشته، موتوری نبوده و پارویی است و هیچ آلودگی در آب ایجاد نمی‌کند.

این مسوول با اشاره به اینکه زنجان از همان ابتدای ورود رشته قایقرانی به کشور ثابت کرد که می‌تواند حرف اول را در کشور بزند، اظهار کرد: عملکرد قایقرانی استان زنجان به‌ویژه در بخش روئینگ فوق‌العاده است. ورزشکاران استان زنجان سهم به‌سزایی در گرفتن مدال‌های آسیایی دارند، مدالی که بعد از المپیک از ارزش و اعتبار زیادی برخوردار است.

امینی با بیان اینکه یک‌ششم مدال بازی‌های آسیایی را این رشته کسب کرده و دومین فدراسیون با به دست آوردن 9 مدال در بازی‌های آسیایی هستیم، ادامه داد: قایقرانی جزو رشته‌هایی است که هیچ محدودیتی برای حضور بانوان در آن نداریم، به همین خاطر امسال برنامه‌ریزی‌ها برای اعزام 170 نفر به رقابت‌های قهرمانی آسیا است.

مجمع انتخابات هیئت قایقراتی استان زنجان روز گذشته برگزار شد و غفور حمیدی با کسب 12 رأی از 14 رأی مأخوذه برای چهار سال به‌عنوان رئیس هیئت قایقرانی استان زنجان انتخاب شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج