در روز نخست دومین دوره از مسابقات قهرمانی تکواندو نونهالان آسیا، یاسین زندی به مدال طلای پومسه انفرادی دست یافت.

به‌ گزارش ‌خبرگزاری موج، دومین دوره مسابقات قهرمانی تکواندو نونهالان آسیا از صبح امروز (سه‌شنبه) در شهر "هوشمینه" ویتنام با حضور 112 پومسه رو 10 کشور آغاز شد.

در بخش پومسه و در گروه پسران، یاسین زندی پومسه رو خوش آتیه ایران موفق شد با کسب 7.93 امتیاز مدال طلای پومسه انفرادی استاندارد را از آن خود کند.

پس از او، نماینده تایلند به مدال نقره دست یافت و نمایندگان چین تایپه و ویتنام نیز به طور مشترک در جایگاه سوم ایستادند.

هدایت این تیم بر عهده حمید نظری به عنوان سرمربی و مهدی صمدیان به عنوان مربی است.

همچنین هشت هوگوپوش ایرانی در دو بخش پسران و دختران مبارزات خود را آغاز کردند.

در گروه پسران در وزن 41 – کیلوگرم ، امیر محمد امیر محمدی در گام نخست موفق شد رافائل اولکیکو از فیلیپین را 10 بر پنج شکست دهد. وی در مرحله یک چهارم نهایی برابر جای آه مان از کره جنوبی با نتیجه‌ 23 بر 13 شکست خورد خورد و از گردونه رقابت‌ها خارج شد.

در وزن 45 – کیلوگرم امیر ارسلان خانزاده در اولین مبارزه‌اش برابر کوین تران از کشور ویتنام قرار گرفت و توانست 24 بر چهار نماینده کشور میزبان را از پیش‌رو بردارد. خان زاده با این تک پیروزی علاوه بر صعود به مرحله نیمه نهایی ، مدال برنزش را قطعی کرد.

در گروه دختران، مبینا نعمت زاده در وزن 37 – کیلوگرم در اولین مبارزه مایار قباح از فلسطین را مقتدرانه و با نتیجه‌ 23 بر دو شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. نعمت زاده در این مرحله باید با زهراخاور از پاکستان به مبارزه بپردازد.

در وزن 24 کیلوگرم ، مریم وسیله بر بسیار طوفانی شروع کرد. وسیله بر در مبارزه نخست 24 بر صفر یوسیو آن هوا از چین تایپه را مغلوب کرد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

در وزن 47 – کیلوگرم نیز غزل سلطانی بایستی در اولین گام به مصاف لن آیدا آوا شده از اردن برود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج