پس از جدایی لوییس فیگو از رئال مادرید شماره "۱۰" در این باشگاه نحس شد.

به‌ گزارش خبرگزاری موج ‌به نقل از آس، لوییس فیگو در سال ۲۰۰۰ به مادرید پیوست تا یکی از جنجالی‌ترین انتقادهای تاریخ فوتبال را رقم بخورد. مراسم معارفه هافبک پرتغالی در ۲۴ ژوئن در سانتیاگوبرنابئو به همراه آلفردو دی استفانو برگزار شد. او شماره ۱۰ را بر تن کرد و پس از این که  مادرید را به قصد اینتر ترک کرد این شماره در باشگاه مادرید نحس شد.

خامس رودریگس آخرین بازیکنی بود که این نحسی گریبان‌گیریش شد. در ادامه‌ به دیگر بازیکنان مادرید که این شرایط را تجربه کردند، اشاره می‌شود.

 

روبینیو

مهاجم برزیلی شروع درخشانی در دیدار برابر کادیس داشت و به نظر می‌رسید در برزیل مقایسه‌اش با پله اشتباه نبوده است. او در ترکیب اصلی تیم فابیو کاپلو جایی نداشت. در این شرایط با گروسن نیز درگیر شد. با این حال توانست نظر برند شوستر را جلب کند اما مطابق انتظار ظاهر نشد. مهاجم برزیلی در حد یک ستاره جهانی نبود. روبینیو در تابستان سال ۲۰۰۸ قراردادش را با مادرید تمدید کرد و همه چیز بدتر شد. او زندگی پر حاشیه‌ای داشت و مواد ممنوعه مصرف می‌کرد. علاوه بر این در این شرایط اعلام کرد که قصد خداحافظی از مادرید را دارد. مارسلو پس از هفته‌ها مذاکره با چلسی در نهایت در لحظات پایانی نقل‌ و انتقالات با قراردادی به ارزش ۴۲ میلیون یورو به منچسترسیتی پیوست.

 

وسلی اشنایدر

او شماره ۱۰ را از روبینیو گرفت و پیش از عملکرد ناامید کننده‌اش شروع خوبی داشت. هواداران مادرید از هافبک هلندی انتقاد می‌کردند. باشگاه نیز او را نمی‌خواست. اشنایدر در سال ۲۰۱۰ به این موضوع اعتراف کرد و گفت‌: در مادرید زیاد از خانه خارج می‌شدم تا از فکر کردن به مسائل زشت بپرهیزم. این کار را انجام دادم و نیاز داشتم تا از این شرایط فرار کنم. او که پیش از این در سال ۲۰۰۹ زمانی که هنوز در مادرید حضور داشت به روزنامه‌ آس گفت‌: مدت‌هاست با وجود شایستگی جایی در ترکیب اصلی ندارم.

با شروع دومین دوره ریاست فلورنتینو پرس در مادرید و امضای قرارداد با بازیکنان جدید کهکشانی‌ (کریستیانو رونالدو، کاکا، کریم بنزما و ...) اشنایدر مجبور شد باشگاه را ترک کند. رییس باشگاه می‌خواست هر چیزی که مربوط به بازیکن هلندی است را پاک کند و اشنایدر مجبور شد از این تیم جدا شود. بازیکن هلندی با قراردادی به ارزش ۱۵ میلیون یورو با اینتر قرار داد امضا کرد، ۱۲ میلیون کمتر از رقمی که مادرید برای خریدش به آژاکس پرداخت کرده بود. او توانست به همراه اینتر در سال ۲۰۱۰ فاتح لیگ قهرمانان اروپا شود.

 

لاسانا دیارا

مادرید در حالی با لاسانا دیارا قرارداد امضا کرد که دوباره یک بازیکن همچون ماکه‌له‌له داشته باشد. او از ابتدا ناامیدکننده ظاهر شد. مادرید برای استفاده هافبک فرانسوی در ترکیب در رابطه با قوانین یوفا دچار مشکل شد. این قضیه در رابطه با هونتلار نیز اتفاق افتاد اما در نهایت از بازیکن هلندی توانست استفاده کند. دیارا با یک بازیکن شماره ۱۰ (این شماره معمولا به بازیکن های برتر یک تیم داده می‌شود) فاصله زیادی داشت. هافبک فرانسوی با وجود عملکرد ناامیدکننده‌اش با مادرید قهرمانی در لالیگا، کوپا دل ری و سوپر جام اسپانیا را تجربه کرد.

دیارا پس از جدایی‌اش از رئال مادرید دوران بدی را سپری کرد. جام جهانی آفریقای جنوبی را از دست داد. همچنین نتوانست در یورو ۲۰۱۶ شرکت کند. به خاطر فرار مالیاتی از او تحقیق شد و خانواده‌اش در حمله تروریستی پاریس لحظات تلخی را تجربه کردند.

 

مسوت اوزیل

مادرید عاشق سبک بازی هافبک آلمانی شد. اوزیل بازیکن محبوبی بود اما نزد سرمربی‌اش این محبوبیت را نداشت. ژوزه مورینیو مشکلات زیادی با بازیکن آلمانی داشت و حتی یک بار سرخیو راموس وارد این جریان شد و به حمایت از دوستش پرداخت. سرمربی پرتغالی دائما از اوزیل انتقاد می‌کرد و گفت‌: تو بچه هستی، ما به تو نیاز نداریم.

همچنین پدر و مدیر برنامه اوزیل خواهان افزایش دستمزد این بازیکن بودند. او در نهایت در تابستان ۲۰۱۳ با قراردادی به ارزش ۴۵ میلیون یورو به آرسنال پیوست.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج