طبق قوانین جدید ضد دوپینگ فدراسیون جهانی وزنه‌برداری، در صورتی که وزنه‌برداران دوپینگی از پس دادن مدال‌های خود سر باز بزنند احتمال دارد که کشورهای آنها محروم شوند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از Inside the games، روز گذشته فدراسیون جهانی وزنه‌برداری برنامه جدید خود برای مقابله با دوپینگ را اعلام کرد. طبق قوانین جدید اگر وزنه‌برداران دوپینگی مدال‌های خود را باز نگردانند یا از قوانین IWF پیروی نکنند، احتمال محروم شدن کشورهای آنها وجود دارد.

در آزمایش دوباره نمونه‌های دوپینگ المپیک ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲، مشخص شد که ۴۹ وزنه‌بردار دوپینگ کرده بودند. از بین این افراد ۳۰ نفر مدال‌آور بودند.

IWF در آستانه انتخابات ریاست این فدراسیون اقدامات جدی را انجام داده است. هفته گذشته نیز یک قرارداد سه ساله برای پخش بازی‌های وزنه‌برداری بسته شد.

تاماش آیان اعلام کرده بود که هنوز ایده‌های خوبی برای فدراسیون جهانی دارد و فکر می‌کند که با حضورش می‌تواند این ایده‌ها را تحقق بخشد. آیان از سال ۱۹۷۶ دبیرکل فدراسیون جهانی و از سال ۲۰۰۰ رییس فدراسیون بوده است.

رقیبان آیان در انتخابات ریاست فدراسیون جهانی، اورسو از ایتالیا، یوسف المنا از قطر، ونگانگ از چین، علی مرادی از ایران، پونته ویا از فیلیپین و نیکو ولاد از رومانی هستند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج