آرنولد شوارتزنگر توصیه هایی برای تناسب اندام برای ورزشکاران داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج، آرنولد شوارتزنگر یکی از افرادی است که در زمینه تناسب اندام موفق بوده است. بسیاری از افراد در سراسر دنیا او را الگوی تناسب اندام قرار می‌دهند. او در زمینه وزنه زدن و پرورش اندام تجارب زیادی دارد و توصیه‌هایی در این زمینه برای افرادی که ورزش می‌کنند کرده است.

توصیه‌های آرنولد برای برقراری تناسب اندام عبارتند از:

1ـ ورزشی که دوست دارید را پیدا کنید

یکی از دلایل موفقیت آرنولد علاقه به پرورش اندام بوده است. اگر افراد ورزشی که دوست دارند پیدا کنند هیچ وقت احساس نمی‌کنند که به آنها فشاری وارد می شود بلکه از ورزش لذت می‌برند.

2ـ بر روی همه اعضای بدن کار کنید

بر روی همه عضلات بدن کار کنید. بهتر است ورزش‌های مختلف را با هم تلفیق کنید و هم پایین تنه و هم بالا تنه را ورزش دهید.

3ـ ورزش قلبی ـ عروقی انجام دهید

ورزش قلبی ـ عروقی بسیار مهم است زیرا از بیماری‌های قلبی ـ عروقی جلوگیری می‌کند. می‌توانید ورزش‌های کوتاه مدت نیز انجام دهید.

4ـ تنها یک راه برای ورزش وجود ندارد، راه‌های مختلف را امتحان کنید

برای پرورش اندام تنها یک راه وجود ندارد. هر کسی می‌تواند با ورزش به هدف خود برسد. اینکه بگویید روشی غلط است و روشی درست است کارساز نیست.

5ـ با یک دوست ورزش کنید

افرادی که با دوستان خود ورزش می‌کنند بیشتر به ورزش ادامه می‌دهند. این افراد می‌توانند به این شکل خود را بیشتر به چالش بکشند و انگیزه خود را برای ورزش افزایش دهند.

6ـ هدف داشته باشید و موفقیت را تصور کنید

برای خودتان هدف‌گذاری کنید. بهتر است خودتان را در حال موفقیت تصور کنید.

7ـ اطلاعات خود را درباره ورزش افزایش دهید

آرنولد بر کسب اطلاعات در زمینه پرورش اندام تاکید داشته است. او بعد از هر تمرین کارایی خود را آنالیز می‌کرده است. او با متخصصان مشورت می‌کند تا تکنیک‌های جدید را بیاموزد.

8ـ ورزش‌های جدید را امتحان کنید

ورزش‌های جدیدی که می‌توانید از آنها لذت ببرید را امتحان کنید. اگر برای مثال از ورزش‌های مختلف برای پرورش عضلات استفاده کنید موفق‌تر خواهید بود.

9ـ بر روی ضعف‌های خود کار کنید

از ضعف‌ها و ناتوانی‌های خود فرار نکنید بلکه بر روی آنها تمرکز کنید. اگر از ضعف های خود فرار کنید هیچ وقت نمی‌توانید به موفقیت دست پیدا کنید.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج