وزارت ورزش و جوانان به مناسبت بیست و هشتمین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) بیانیه صادر کرد.

به‌ گزارش ‌خبرگزاری موج، در این بیانیه آمده است: خردادماه یکی از فصل‌های زرین کتاب انقلاب اسلامی است که برای ملت مسلمان ایران حماسه‌هایی عظیم از تاریخ گراسنگ نهضت اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) را یادآور شده و در برابر چشمان‌مان ورق می‌زند. ماهی که نیمه‌های آن حال و هوای دیگری دارد.

نیمه خرداد ماه یادآور خاطره تلخ رحلت جانگداز بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) است.

آن پیر جماران که تنها با هدف رضایت الهی، نهضتی جاودان در ایران و بلکه جهان اسلام بر پا کرد و در این راه پرمشقت، سختی‌ها و مصایب فراوانی را تحمل کرد و پس از سال‌ها سلوک متعالی در راه قرب الهی و هدایت بندگان خدا به لقاء الله پیوست و امت اسلام را در ماتم عظیم خویش داغدار کرد.

بنیانگذار جمهور اسلامی ایران با تحولی بزرگ در جهان، پرچم آزادی خواهی، حق طلبی و نظام جمهوری اسلامی را برای همیشه به یادگار گذاشت و همان‌طور که رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) می‌فرمایند؛ این انقلاب در هیچ جای جهان بدون نام خمینی (ره) شناخته شده نیست.

اگر چه او امروز در میان ما نیست، لیکن راه و رسم و آرمان‌های او هم چنان زنده است و مردم ایران اسلامی به رغم گذشت ۲۸ سال از رحلت آن عزیز بزرگوار، نشان دادند که بر عهد و پیمان خویش ایستاده‌اند و راه امام و مقتدای خویش را ادامه‌  می‌دهند. خداوند متعال را شاکریم که پرچم خمینی کبیر در دست فرزند دیگری از سلاله زهرای اطهر (س) است، کسی که با تدبیر هوشمندانه و رهنمودهای عالمانه خویش، کشتی انقلاب را به سمت ساحل امن اسلام ناب محمدی (ص) هدایت کرده است.

جامعه ورزش کشور، فرزندان ایران زمین و فرزندان معنوی امام خمینی (ره)، نام او را در میادین ورزشی گرامی داشته و برای سرافرازی اسلام و انقلاب و شادی روح پرفتوح او از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.

این ماه مبارک رمضان که به ماه مهمانی خدا، ماه مناجات و دعا، رحمت، رأفت، غفران و رضوان الهی مزین و آمیخته است فرصتی است برای ما و برای همه مسلمانان که بتوانیم هر چه بیش‌تر به پیامبر اسلام حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) تأسی کنیم و در این مسیر از آن امام همام طلب دعای خیر نماییم.

والسلام علیکم و رحمته الله و برکاته

خرداد ماه ۱۳۹۶

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج