مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال سال ۲۰۱۷ از ۱۳ تا ۱۷ تیرماه به میزبانی برزیل انجام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سایت فدراسیون والیبال، مرحله مقدماتی سطح یک لیگ جهانی با حضور 12 تیم از 12 تا 29 خردادماه و با برگزاری 54 مسابقه پیگیری خواهد شد.

در سطح یک این رقابت‌ها 12 تیم برزیل، ایتالیا، لهستان، ایران، صربستان، آمریکا، کانادا، بلژیک، فرانسه، روسیه، بلغارستان و آرژانتین با یکدیگر رقابت کرده و در نهایت پنج تیم برتر به همراه برزیل به عنوان میزبان به مرحله نهایی لیگ جهانی 2017 صعود می‌کنند.

رقابت‌های مرحله نهایی لیگ جهانی امسال در مدت پنج روز در شهر کوریتیبا برزیل پیگیری خواهد شد که سه روز نخست (سه شنبه 13 تا پنج شنبه 15 تیرماه) به دور مقدماتی این مرحله اختصاص دارد. در این مرحله تیم های برزیل (میزبان) با تیم‌های سوم و چهارم جدول مقدماتی در گروه A و سه تیم اول، دوم و پنجم جدول دور مقدماتی در گروه B قرار می‌گیرند. پس از سه روز مسابقه تیم‌های اول و دوم هر گروه به مرحله نیمه نهایی صعود می‌کنند و تیم‌های سوم از دور مسابقات حذف می‌شوند.

مرحله نیمه نهایی لیگ جهانی سال 2017 روز جمعه 16 تیرماه انجام می‌شود و تیم‌های اول و دوم گروه های A و B به صورت ضربدری با هم بازی می‌کنند تا تیم‌های برنده به دیدار نهایی و بازنده به مسابقه رده بندی که روز شنبه 17 تیرماه برگزار می‌شود، صعود کنند. سال گذشته در مرحله نهایی لیگ جهانی یک روز استراحت بعد از مرحله مقدماتی در نظر گرفته شده بود که امسال اینگونه نیست و مسابقات به صورت متوالی برگزار می‌شود.

پس از مشخص شدن رتبه‌های اول تا ششم لیگ جهانی سال 2017، دو میلیون و 100 هزار دلار پاداش به آنان تعلق خواهد گرفت که جدول آن به شرح زیر است:

1- قهرمان لیگ جهانی سال 2017: یک میلیون دلار

2- نایب قهرمان: 500 هزار دلار

3- تیم سوم: 300 هزار دلار

4- تیم چهارم: 150 هزار دلار

5- تیم پنجم: 75 هزار دلار

6- تیم ششم: 75 هزار دلار

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج