سرمربی تیم جوانان ایران و دو برادر فوتبالی خود سوژه روز سایت فیفا شده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از فیفا، تیم ملی فوتبال جوانان ایران باید شنبه در سومین دیدار خود در مرحله گروهی جام جهانی جوانان برابر پرتغال به میدان برود تا با کسب نتیجه مورد انتظار بتواند راهی دور دوم رقابت‌ها شود.

سایت فیفا در گزارشی درباره امیرحسین پیروانی نوشت: در بعضی از خانواده‌ها فوتبال در خون آنها قرار دارد. این همان چیزی است که در خانواده امیرحسین پیروانی دیده می‌شود. او یکی از هشت فرزند خانواده پیروانی است که دو برادر دیگر خود را نیز در فوتبال می‌بیند. برادر بزرگتر او یعنی غلام‌حسین که در زمان فوتبال بازی کردن مدافع بود، سابقه مربیگری در لیگ ایران را دارد و افشین نیز سابقه حضور در جام جهانی فرانسه و مربیگری در تیم بزرگی چون پرسپولیس را در کارنامه مربیگری خود داراست.

امیرحسین پیروانی درباره این موضوع گفت: حضور غلام و افشین طبیعتا تاثیر خوبی روی من داشت. ما هر سه زمانی که در شیراز بودیم، در تیم برق باهم کار می‌کردیم. غلام مدافع مرکزی بود و افشین نیز در سمت راست دفاع بازی می‌کرد. من نیز در پست هافبک دفاعی بازی می‌کردم. برای هواداران برق جالب بود که ببینند سه بازیکن از ۱۱ بازیکن تیم از یک خانواده هستند. وقتی به تیم‌های دیگر رفتیم، خیلی سخت بود برابر هم قرار بگیریم ولی در فوتبال باید احساسات را کنار بگذارید. همه ما به غلام احترام می‌گذاشتیم. او نوعی سمبل اخلاقی در فوتبال ماست که خدمات زیادی به فوتبال ارائه کرده است.

این مربی توانست تیم ایران را که در آسیا در رده چهارم قرار گرفت، به این رقابت ها بیاورد. او درباره مربیگری خود گفت: برای من اعتقاد و تلاش دو فاکتور مهم در مربیگری است که خیلی به ان اعتقاد دارم و معتقد هستم تیم با این دو فاکتور پیشرفت می‌کند و به سطح بالاتری می‌رسد.

تیم ملی ایران با شکست برابر زامبیا اکنون به سراغ دیدار با پرتغال خواهد رفت که از دو بازی خود در این رقابت‌ها، تنها یک امتیاز کسب کرده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج