رییس فدراسیون فوتبال گفت: فوتسال و فوتبال ساحلی مزیت‌های نسبی فدراسیون فوتبال محسوب می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری موج و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مهدی تاج عصر امروز به همراه محمدرضا ساکت، رییس سازمان تیم های ملی با حضور در نشست توجیهی سرپرستان لیگ برتر فوتسال عنوان کرد: خوشحالم با همه کمبودها و مشکلات فدراسیون فوتبال ایران آقای آسیا است. شما خانواده فوتسال باید به خودتان ببالید که با کمترین ها توانسته اید سوم دنیا شوید. همین هایی که دور این میز هستید در این افتخار بزرگ نقش داشته اید. این شعار نیست و یک عمل جدی بوده است.

رییس فدراسیون فوتبال ادامه داد: من بر این باورم که به فوتسال می توان کمک های زیادی کرد. یکی از آنها این است که فوتسال را تجاری کنیم. قبلا فوتسال برگزار می شد اما حتی در سطح جام جهانی هم اطلاع رسانی صورت نمی گرفت و تلویزیون به صورت روتین پخش نمی کرد. فقط در یک خبر نتیجه را اعلام می‌کرد. زمانی که آمدم در نخستین قدم در زمان بازی های جام جهانی فوتسال در کلمبیا، از رییس سازمان صدا و سیما برای پخش مسابقات به صورت زنده دستور گرفتم.

وی ادامه داد: ما به رسانه ملی در توافق جدیدی که داریم می گوییم که فوتبال، فوتبال ساحلی و فوتسال با هم و در کنار هم است. اگر این مسابقه پخش می شود، آن بازی هم پخش خواهد شد. وقتی مسابقات فوتسال به صورت منظم روی آنتن برود، کم کم علاقمند پیدا می کند و وقتی مردم استقبال کنند در نتیجه پای اسپانسر هم باز می شود. این یکی از چیزهایی است که فکر کردیم می توانیم برای فوتسال انجام بدهیم و فوتسال را به خانه های مردم ببریم.

رئیس فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: فوتسال و فوتبال ساحلی جزو مزیت های فدراسیون فوتبال محسوب می شود. من به مدرسه دبیری رفته بودم و در آنجا لذت بردم. تعدادی زیادی خانواده و علاقمند در آنجا حضور داشتند. امروز ایجاد یک باشگاه خوب به معنای تخریب یک زندان است.

تاج با اشاره به علاقه وزیر ورزش و جوانان به فوتبال گفت: او به موضوعات مسلط است. حتما تلاش می کنیم در حضور او مشکلات را حل کنیم. امیدوارم در دوره حضور او مشکلات درآمدزایی فوتبال مرتفغع شود.

وی ادامه داد: در بحث فوتسال چند نگرانی دارم؛ یکی از آنها بحث تماشاگران است. معتقدم سرپرست ها می توانند فضا را آرام کنند. در گذشته در فوتبال مشکلات زیادی وجود داشت و پس از هر مسابقه شاهد اتفافات تلخی در سطح شهر بودیم اما حالامی بینیم مسابقات فوتبال با آرامش زیادی پیگیری می شود. پس در این شرایط فوتسال باید وضعیت بهتری داشته باشد. فوتبال باید از فوتسال الگو بگیرد. به طور حتم جایی که دعوا باشد اسپانسر نیست و در یک فضای آرام است که روند به سمت موفقیت و جذب اسپانسر رخ می دهد.

رییس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه برخی اختلافات درون خانوادگی است، تصریح کرد: بهتر است با گفت و گو و گذاشتن وقت و انجام مذاکره مشکلات را حل کرد. اینکه بحث ها به سطح افکار عمومی کشیده شود خیلی خاصیت ندارد. کاری هم حل نمی شود.

وی با اشاره به نقش جوانگرایی در حوزه فوتسال عنوان کرد: البته باشگاهها محدودیت های زیادی دارند اما راه برداشتن محدودیت همانی است که گفتم. پخش و اسپانسر، حقوق شناخته شده فوتبال است.

تاج با بیان اینکه می توان برنامه های آینده فوتسال را در یک برنامه منظم بیان کرد، اظهار داشت: در واقع یک پلن داشته باشیم که به چه سمتی می رویم.برای مثال می گویم که در لیگ برتر فوتسال می توانیم به سمت مرزها برویم. اینکه مثلا از سیستان و بلوچستان تیم داشته باشیم اتفاق بزرگی است. شاید بتوان در فوتسال چنین کارهایی را کرد.

وی ادامه داد: خبر خیلی خوب این است که فدراسیون فوتبال یک زمینی را در مرکز ملی فوتبال گرفته است که فوتبال و فوتسال و فوتبال ساحلی همه در یک ساختمان هستند.ضمن اینکه مستقل هستیم اما در عین حال کنار هم هستیم.

تاج با اشاره به اینکه باید روی فوتسال وقت بیشتری گذاشت، عنوان کرد: باید به سمت همگرایی پیش برویم.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج