در نخستین روز از رقابتهای جودو قهرمانی آسیا 5 جودوکار ایران به دیدار رقبای خود می روند.

به گزارش خبرگزاری موج، بیست و ششمین دوره رقابتهای قهرمانی آسیا با حضور 241 جودوکار از 28 کشور فردا جمعه در ورزشگاه ولودروم هنگ کنگ آغاز می شود.

آئین قرعه کشی این رقابتها برگزار شد و طی آن جودوکاران کشورمان حریفان خود را شناختند. در روز نخست این مسابقات تیم کشورمان چهار نماینده در بخش مردان و یک جودوکار در بخش بانوان خواهد داشت.

در وزن ۶۰- کیلوگرم محمد رشنونژاد در میان 22 جودوکار، ابتدا با جودوکاری از کشور میزبان پیکار می کند و در صورت برتری بعه مصاف نمیاینده کره جنوبی می رود.

در وزن ۶۶- کیلوگرم علیرضا خجسته و قاسم نوری زاده نمایندگان ایران هستند که خجسته دور نخست استراحت داد و سپس با برنده عربستان و تایلند پیکار می کند. نوری زاده هم ابتدا جودوکاری از افغانستان را پیش رو دارد و سپس به مصاف نماینده قزاقستان می کرد. در این وزن 27 جودوکار حضور دارند.

وزن ۷۳- کیلوگرم 23 جودوکار ثبت نام کرده اند که محمد محمدی بریمانلو دور نخست به مصاف ماینده سریلانکا می رود و در صورت پیروزی برنده قطر و نپال را پیش رو دارد.

همچنین در بخش بانوان طاهره آذرپیوند در وزن۵۲- کیلوگرم در میان 14 جودوکار نماینده کره شمالی را پیش رو دارد و سپس به دیدار برنده مبارزه هنگ کنگ و مغولستان می رود.

رقابتهای سایر اوزان روز شنبه ششم خردادماه برگزار می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج