رئیس کمیته بین‌المللی پارالمپیک به روسیه هشدار داده در صورتی که تا ماه سپتامبر نتواند اصلاحات ضددوپینگ را عملی کند فرصت حضور در بازی‌های پارالمپیک زمستانی ۲۰۱۸ پیونگ چانگ را از دست خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری موج، ورزشکاران روسیه به دلیل استفاده از مواد نیروزا فرصت حضور در بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو را از دست دادند. ورزشکاران این کشور اکنون در خطر از دست دادن بازی‌های دوومیدانی معلولان لندن و بازی‌های زمستانی پیونگ چانگ کره جنوبی قرار دارند.

سر فیلیپ کریون گفت: در فاصله ۲۹۱ روز تا بازی‌های پیونگ چانگ، لحظه‌ای جای درنگ نیست. کمیته ویژه پارالمپیک در ماه سپتامبر تشکیل جلسه خواهد داد و چنان چه مشکلات روسیه در خصوص دوپینگ به طور کامل رفع نشده باشد، کمیته ملی پارالمپیک روسیه برای خارج شدن از محرومیت با مشکل مواجه خواهد شد و ورزشکاران این کشور نمی‌توانند در بازی‌های زمستانی پیونگ چانگ شرکت کنند.

او افزود: مشخصا با این شرایط مگر این که معجزه‌ای رخ دهد تا ورزشکاران روسی بتوانند در رقابت‌های دوومیدانی ۲۰۱۷ لندن شرکت کنند.

روسیه در حالی در آستانه کنار گذاشتن از بازی‌های پارالمپیک زمستانی پیونگ چانگ قرار دارد که در سال ۲۰۱۴ با ۸۰ مدال و ۵۵ مدال بالاتر از اوکراین در رده نخست قرار گرفت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج