سه تن از نمایندگان تیم ملی ووشوی ایران که در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی حضور دارند توانستند سه مدال طلا را کسب کنند.

به‌ گزارش ‌خبرگزاری موج، امروز (دوشنبه) در آخرین روز رقابت‌های ووشوی چهارمین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی در جمهوری آذربایجان، مبارزات فینال اوزان مختلف (هفت وزن) برگزار می‌شود که شش نماینده ایران به مبارزه می پردازند.

امروز و در وزن منهای 52 کیلوگرم، معین حاجی زاده که در دور نخست با قرعه استراحت روبرو شده بود و سپس با عبور از سد علی زید یمنی به فینال رسید، برای کسب مدال طلا با سادیک پهلوان از ترکیه روبرو شد. حاجی زاده با پیروزی در دو راند متوالی به نشان طلا دست یابد.

دومین نماینده ایران در وزن منهای 56 کیلوگرم، مهدی محمدی که در مرحله یک چهارم نهایی محمد دومبیا از ساحل عاج را شکست داده بود در نیمه نهایی «آگامی رادوف» از ترکمنستان را هم شکست داد و فینایست شد. او برای کسب مدال طلا با الچین امین اوف از کشور میزبان مبارزه کرد و به پیروزی رسید تا دومین طلایی ووشوی ایران شود.

در ادامه‌  و در وزن منهای 60 کیلوگرم، عرفان آهنگریان که در دور نخست رستم ابراگیموف از قرقیزستان و در یک چهارم نهایی از سد زچیل آندانهاز بنین گذشته بود در نیمه نهایی روسلم پیرعلی اوف از جمهوری آذربایجان را برد. او برای کسب مدال طلای وزن منهای 60 کیلوگرم به مصاف یاسین محمد از تونس رفت و با کسب پیروزی به مدال طلا رسید.

سایر نمایندگان ایران نیز امروز مسابقه می‌دهند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج