رئیس فدراسیون کشتی گفت: با توجه به ظرفیت های انسانی، جغرافیایی و مدیریتی که در آذربایجان، نسبت به کشور ایران سراغ داریم، این عقب ماندگی مدیریتی برای پذیرش میزبانی مسابقات معتبر، برای کشور ما حداقل در منطقه نمی‌تواند قابل قبول باشد.

به‌ گزارش ‌خبرگزاری موج، رسول خادم با بیان این مطلب  افزود: نکته حائز اهمیت اینست که ما میزبانی دومین دوره رقابت های همبستگی کشورهای اسلامی(سال ٢٠٠٩) را برعهده گرفته بودیم که متاسفانه با عدم برگزاری این بازیها در ایران، این فرصت بزرگ سیاسی و فنی برای کشور را از دست دادیم.

وی ادامه داد: جای تاسف است که چنین فرصتی هایی که می تواند بعنوان یک ابزار دیپلماتیک قدرتمند و گسترده، در اشاعه قابلیت های فنی و مدیریتی کشورما در دنیا مورد استفاده قرار بگیرد،  به سادگی از دست می رود و هیچ کس به خاطر ناتوانی‌های مدیریتی و از دست دادن فرصت های بزرگ، به نظام مدیریتی کشور پاسخگو نیست.

رئیس فدراسیون کشتی تصریح کرد:  البته احتمالاً سوالی نمی شود که ضرورت پاسخگویی فراهم آید چون دغدغه و آگاهی در این گونه موارد که می‌تواند بهترین ابزارهای مدیریتی،  فنی و دیپلماتیک  محسوب شوند، وجود ندارد.

خادم تاکید کرد: سالهاست پذیرش میزبانی ها در رویدادهای ورزشی بزرگ، هزینه محسوب نمی شود، بلکه مهمترین  ابزارخودنمایی سیاسی و اجتماعی کشورها در دنیا، ارتقاء سطح سازماندهی مدیریتی، توسعه زیرساخت‌های ملی کشورهای میزبان و ایجاد فرصتهای جدید جذب اسپانسرهای خارجی و داخلی برای کشورها است.

وی در پایان گفت: آذربایجان به لحاظ زیر ساخت ها و سیستم های اجرایی شرایطی را در کشور خود فراهم کرده که قابلیت میزبانی مسابقات المپیک را در کشور خود دارد و به‌هرحال فکر می کنم با توجه به ظرفیت های انسانی، جغرافیایی و مدیریتی که در آذربایجان، نسبت به کشور ایران سراغ داریم، این عقب ماندگی مدیریتی برای کشور ما حداقل در منطقه نمی تواند قابل قبول باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج