آرسنال در آخرین بازی لیگ برتری فصل خود رو در روی اورتون قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج، در آستانه دیدار با اورتوندر هفته پایانی فصل،آرسن ونگر در کنفرانس مطبوعاتی حاضر شد.

به گزارش وبسایت رسمی آرسنال، آرسنال برای اینکه در هفته پایانی شانسی برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان داشته باشد باید برابر اورتون به پیروزی برسد و امیدوار به لغزش لیورپول باشد. کار توپچی ها اما برای کسب پیروزی در دیدار پایانی برابر آبی ها سخت خواهد بود. سرمربی فرانسوی درباره جدال با تافی ها گفت: با بالا نگه داشتن سطح بازی مان، با حفظ ریتم بازی و حفظ فشار بر روی حریف و ادامه روند خوبمان [می توانیم به پیروزی برسیم]. چهار بازی در ده روز داشته ایم، همه، بازی های سختی بوده اند و همه را برده ایم. پس تا دقیقه پایانی فصل ادامه می دهیم.

-آیا نتایج دیگر تیم ها را دنبال می کنید؟

نه، چون ما باید بازی مان را در هر حالتی ببریم.

-از ده،  چقدر احتمال می دهید اوضاع به نفع آرسنال پیش برود؟

احتمال ها مهم نیستند. باید کارمان را انجام دهیم. همانطور که گفتید ما حرفه ای و عاشق بردن  هستیم و روند خوبی را پشت سر می گذاریم. این، همه کاری است که می توانیم انجام دهیم؛ بردن بازی هایمان. پس از آن اینکه احتمال ها چقدر هستند اهمیتی ندارند.

-آیا نمایش ساندرلند در امارات به شما بابت عملکرد میدلزبرو برابر لیورپول امیدواری می دهد:

بله، چیزی که می خواهیم این است که تلاش کنند و بجنگند. فکر می کنم در انگلیس به صورت سنتی اینگونه بوده است. امیدوارم اینگونه باشد. همه تیم ها زیر ذره بین خواهند بود و اورتون برابر ما خواهد جنگید، میدلزبرو برابر لیورپول و واتفورد برابر منچسترسیتی. این چیزی است که می خواهیم. اگر بهترین لیگ دنیا را می خواهید اصلاً نباید چنین چیزی را زیر سوال ببرید.

-آیا گوشه چشمی به نتایج دیگر بازی ها خواهید داشت؟

خیر، چون باید بازی خودمان را ببریم.

-اخراج والتر ماتزاری پیش از دیدار برابر منچسترسیتی؟

غافلگیر شدم. فکر نمی کنم تاثیری در بازی داشته باشد اما همیشه از اخراج شدن مربیان ناراحت می شوم. فکر می کنم او عملکرد خوبی داشته و واتفورد را در سطح خوبی نگه داشته است.

-آیا اخراج ماتزاری تاثیرگذار خواهد بود؟

نمی دانم تاثیرش مثبت خواهد بود یا منفی. من بیشتر از شما نمی دانم.

-آیا بر روی بازیکنان تاثیر خواهد داشت؟

نمی دانم. برای چنین قضاوتی باید از وضعیت درون باشگاه آگاه باشید. حتی اگر همسایه آنها می بودیم هم نمی دانستم.

-ونگر در پاسخ به اینکه آیا برای یک جلسه تمرینی به آنها سر خواهد زد یا نه گفت:

فکر می کنم خودشان مربیان خوبی دارند! در باشگاه های انگلیسی مشکل پرسونل نداریم.

-روملو لوکاکو و آمار فوق العاده  اش در بازی های بزرگ:

آمار خیلی خوبی دارد. فکر می کنم همه باشگاه های بزرگ از این آگاه هستند که او در هر لحظه ای می تواند با استفاده از قدرت و جدیتش گلزنی کند. بازی های بزرگ اورتون را چندان آنالیز نکرده ام که بدانم چقدر این حرف درست است.

-آیا آرسنال هیچوقت به لوکاکو علاقه مند بوده است؟

سن و آمار او خیلی خوب است. فکر نمی کنم هیچ بازیکنی در سن او بیشتر از او در لیگ گل زده باشد. این احترام برانگیز است. هیچوقت واقعاً دنبال او نبودیم چون بازیکن چلسی بود و به آنها تعلق داشت.

-آیا می توانید تصور کنید روزی وین رونی به اورتون برگردد؟

چرا که نه؟ ممکن است.

آیا رونی و اورتون برای هم مناسب هستند؟

او بازی اش را از آنجا شروع کرد و در حال حاضر با منچستریونایتد قرارداد دارد. نمی دانم می خواهد به اورتون برگردد یا نه. اینکه آیا او فوتبالش را در منچستریونایتد تمام خواهد کرد یا به اورتون بازخواهد گشت را نمی دانم.

 -آیا این می تواند آخرین بازی شما در امارات باشد؟

آخرین بازی فصل، بله.

-آخرین بازی برای همیشه؟

نمی توانم این را به شما بگویم. فکر می کنم مهمترین چیز برای ما پیروزی در دیدار نهایی فصل است. پس از آن، آنچه برای من اتفاق می افتد از اهمیت کمتری برخوردار است. باید به باشگاه خدمت کنم و بهترین راه آن پیروزی در دیدار بعدی است.

- وی در پاسخ به سوالی درباره جلسه هیئت مدیره پس از اتمام فصل گفت:

فکر می کنم پس از فینال جام حذفی باشد.

-آیا آینده شما در این جلسه مشخص می شود؟

چنین چیزی نگفتم. شما اینطور تعبیر کردید. نمی دانم [چطور باید آن را تعبیر کنید]. از من پرسیده شد آیا پیش از فینال جام حذفی هیئت مدیره جلسه ای خواهد داشت و من هم پاسخ دادم 'پس از فینال'. مطمئناً در این جلسه خواهم بود اما در حال حاضر باید بر روی کوتاه مدت و دیدار یکشنبه و فینال جام حذفی تمرکز کنیم. نمی دانم [در جلسه چه رخ خواهد داد]. جنبه های بسیار متعددی هست که باید در جلسه هیئت مدیره یک باشگاه بررسی شود. یکی از این مسائل سرمربی است، و آینده و بازیکنانی که به تیم خواهند آمد و مسائلی از این دست.

-آیا پس از جلسه اطلاعیه ای صادر خواهد شد؟

بله، البته.

تونی آدامز، کاپیتان سابق آرسنال در صحبت هایی به انتقاد از آرسن ونگر پرداخته بود؛ سرمربی 67 ساله در پاسخ به آن گفت:

واقعاً خیلی به چیز هایی که آدامز می گوید اهمیت نمی دهم.

وی درباره آینده الکسیس سانچز و مسوت اوزیل و تاثیر عدم صعود به لیگ قهرمانان فصل آتی بر ادامه حضور آنها در امارات گفت:

تمرکز و جدیت آنها را زیر سوال نمی برم زیرا نمایش های خوبی ارائه می دهند. فکر نمی کنم [تاثیری داشته باشد] چون آنها هم مثل من مسئول این نتایج هستند. اول از همه اینکه آنها قرارداد دارند و دوم اینکه رفتارشان نشان می دهد که می خواهند در باشگاه بمانند. شبیه کسانی که علاقه ای به آینده باشگاه ندارند نیستند.

-فصل آرسنال چطور بوده است؟

تمرکزمان روی گرفتن سه امتیاز بازی بعدی و رساندن مجموع امتیازات به 75 است و بعد به سراغ فینال جام حذفی می رویم.

وی در جواب به سوالی درباره اینکه آیا دیوید دِین [معاون رئیس سابق باشگاه] مدیر ورزشی تیم بود یا خیر اینطور پاسخ داد:

برای من مدیر ورزشی کسی است که تصمیماتی را می گیرد که بر عهده سرمربی است. یعنی انتخاب بازیکنان، خرید و همه چیز هایی که باشگاه را جلو می برد. البته که ما می توانیم کمک بگیریم تا بهتر شویم؛ همیشه آماده چنین چیزی بوده ام.

ونگر در پاسخ به اینکه آیا می تواند با کسی کار کند که درگیر این مسائل شود گفت:

همیشه موافق چیز هایی که کیفیت باشگاه و آینده اش بهبود ببخشد بوده ام. جدا از این، باید دید چنین چیزی مفید هست یا خیر چون عناوینِ [شغلی] لزوماً باشگاه را بهتر نمی کنند.

سلتیک زیر نظر برندان راجز فصلی فوق العاده را پشت سر می گذارد و آنها می توانند فصل را بدون شکست به پایان ببرند؛ ونگر در اینباره گفت:

من دقیق نمی دانم اما به نظر در اسکاتلند از همه بهتر هستند. در انگلستان ما تنها تیمی هستیم که چنین دستاوردی داشته ایم و تیم های بزرگی در انگلیس حضور دارند. نمی دانم در اسکاتلند چنین کاری چقدر سخت است اما در انگلیس چون ما تنها کسی هستیم که موفق به انجامش شده ایم، کاری بسیاری دشوار است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج