۴ کشتی‌گیر ایران به دیدار رده‌بندی مسابقات چهار وزن دوم کشتی فرنگی بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی راه یافتند.

به گزارش خبرگزاری موج، مسابقات روز دوم رقابت‌های کشتی فرنگی چهارمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی از صبح امروز در شهر باکو پایتخت کشور آذربایجان در حال برگزاری است و در پایان دیدارهای مقدماتی چهار نماینده کشورمان به دیدار رده‌بندی راه یافتند.

در وزن ۶۶ کیلوگرم مهدی زیدوند پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل کامران ممدوف قهرمان جوانان جهان و دارنده مدال برنز اروپا، از آذربایجان رفت و با نتیجه ۶ بر صفر مغلوب این کشتی‌گیر شد. اما با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال، زیدوند به دیدار رده‌بندی رفت تا عصر امروز برای کسب مدال برنز با میرزابک رحمت اف از ازبکستان کشتی می‌گیرد. (ژانات کایلیبایف از قرقیزستان و کامران ممدوف از آذربایجان در دیدار فینال این وزن حضور دارند.)

در وزن ۷۵ کیلوگرم رسول گرمسیری پس از استراحت در دور نخست استراحت در دور بعد با نتیجه ۶ بر یک مغلوب الوین مورسالیف دارنده مدال برنز جهان و قهرمان بازی‌های اروپایی از آذربایجان شد. گرمسیری با توجه به حضور این کشتی‌گیر آذربایجانی در دیدار فینال به دیدار رده‌بندی راه یافت. حریف وی در این دیدار کایراتبک توگولبایف از قرقیزستان است. (شرمت پرمانوف از ترکمنستان و الوین مورسالیف از آذربایجان راهی دیدار نهایی این وزن شدند.)

در وزن ۸۵ کیلوگرم مهدی فلاح در دور نخست با نتیجه ۲ بر یک مغلوب اسلام عباس اف قهرمان جوانان جهان از آذربایجان شد و با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال، وی نیز به دیدار رده‌بندی راه یافت و عصر امروز برای کسب مدال برنز به مصاف آزات بیشبکوف از قرقیزستان می‌رود. (اسلام عباس اف از آذربایجان و علی چنگیز از ترکیه فینالیست‌های این وزن هستند)

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم شهاب قوره جیلی در دور نخست با نتیجه ۹ بر صفر حامیه حسن از لبنان را شکست داد وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل عثمان ایلدریم قهرمان زیر ۲۳ سال اروپا از ترکیه با نتیجه ۴ بر یک شکست خورد و راهی دیدار رده‌بندی شد. وی در این دیدار به مصاف حمزه یوسف اودتالا از اردن می‌رود. (در این وزن عثمان ایلدریم از ترکیه و مومینجان عبداله یف از ازبکستان فینالیست شدند)
دیروز (چهارشنبه) محمدعلی گرایی در وزن ۷۱ کیلوگرم و یوسف قادریان در ۸۰ کیلوگرم به مدال طلا رسیدند و محمد نوربخش در ۵۹ کیلوگرم و مهدی علیاری در ۹۸ کیلوگرم نیز با شکست مقابل رقبا در همان دور نخست حذف شدند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج