مهاجم اروگوئه ای پاری ‌سن‌ ژرمن به عنوان بهترین بازیکن فصل جاری رقابت های لیگ فرانسه انتخاب شد.

به‌ گزارش ‌خبرگزاری موج ‌به نقل از اکیپ، ادینسون کاوانی فصل بسیار خوبی را با پاری سن ژرمن سپری می‌کند. او در ۴۸ بازی که در رقابت‌های مختلف با پیراهن PSG به میدان رفته توانسته است ۴۸ گل به ثمر برساند.

این مهاجم اروگوئه‌ای که بعد از جدایی زلاتان ایبراهیموویچ و رفتن او به منچستریونایتد، مهاجم نوک پاری ‌سن‌ ژرمن شده است، در لیگ فرانسه با زدن ۳۵ گل در صدر جدول بهترین گلزنان قرار گرفته است و اختلاف زیادی با دیگر بازیکنان دارد. کاوانی با پشت‌سر گذاشتن بازیکنانی مانند مارکو وراتی، الکساندر لاکازت و برناردو سیلوا، به عنوان بهترین بازیکن فصل جاری لیگ فرانسه انتخاب شد. این برای نخستین بار است که این بازیکن اروگوئه‌ای چنین افتخاری را به دست می‌آورد. در سال‌های ۲۰۱۳، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶، زلاتان ایبراهیموویچ توانست به عنوان بهترین بازیکن لیگ فرانسه انتخاب شود.

کاوانی در حالی توانست به عنوان بهترین بازیکن لیگ فرانسه در سال ۲۰۱۷ انتخاب شود که پاری ‌سن‌ ژرمن شانس بسیار کمی برای کسب عنوان قهرمانی دارد و به احتمال خیلی زیاد موناکو جام قهرمانی را بالای سر خواهد برد. پاری ‌سن‌ ژرمن تنها در صورتی می‌تواند جام قهرمانی را به دست آورد که موناکو در دو دیدار باقی‌ مانده شکست بخورد که این با توجه به  آمادگی بالای شاگردان لئوناردو یاردیم، دور از انتظار است.

یاردیم سرمربی موناکو هم که تیمش برای کسب عنوان قهرمانی تنها به یک امتیاز در دو بازی باقیمانده خود نیاز دارد، به عنوان بهترین مربی فصل انتخاب شد و جایزه پدیده فصل هم هم به کیلیان ام‌باپه، مهاجم ۱۸ ساله موناکو رسید. جایزه بهترین گل فصل هم به ممفیس دپای مقابل تولوز رسید. ستاره پیشین شیاطین سرخ که در لیون بازی می‌کند، موفق شد از میانه میدان با ضربه‌ای زیبا دروازه حریف را باز کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج